Gdzie na święta? Oto trzy najciekawsze propozycje w Polsce i Europie. Prezentują się naprawdę magicznie

Gdzie na święta? To pytanie często pojawia się w głowach miłośników obchodzenia Bożego Narodzenia w mniej tradycyjny sposób. Możemy znaleźć wiele miejsc, w których okres ten prezentuje się wyjątkowo magicznie. Podpowiadamy, gdzie warto pojechać.

W czasie świąt zwykle możemy wymienić dwie grupy osób. Pierwsza z nich ceni tradycję i chętnie spędza Boże Narodzenie z rodziną w domowym zaciszu. Druga z kolei szuka ucieczki poza miejsce zamieszkania. Takie rozwiązanie gwarantuje nam pełnie odpoczynku - nie musimy martwić się o przygotowanie potraw czy porządek w domu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Polaków decyduje się na bożonarodzeniowy wyjazd. Pojawia się więc pytanie: gdzie na święta? Śpieszymy z odpowiedzią. 

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Gdzie na święta? Te polskie miasta cieszą się największą popularnością

W poszukiwaniu ducha świąt wcale nie musimy uciekać za granicę. Niektóre lokalizacje w Polsce zachwycają wspaniałą atmosferą i są chętnie wybierane w okresie Bożego Narodzenia. Bez wątpienia należą do nich przede wszystkim górskie miejscowości.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez portal turystyczny Nocowanie.pl, Polacy najczęściej decydują się na wyjazd do Zakopanego. Zachwycające Tatry, tętniące życiem Krupówki i duże prawdopodobieństwo opadów śniegu to tylko niektóre z elementów, które przyciągają tutaj turystów. W końcu nic tak nie tworzy świątecznego klimatu, jak pokryte białym puchem ulice i szczyty gór

Święta za granicą. Wybierz się do Budapesztu

Świetnym kierunkiem w bożonarodzeniowym okresie jest stolica Węgier. Czeka tu na was mnóstwo atrakcji, a także zapierających dech w piersiach widoków. W Budapeszcie świąteczny klimat można poczuć przede wszystkim na tamtejszym jarmarku, który wymienia się wśród najpiękniejszych w Europie. W grudniu miasto wypełniają wspaniałe dekoracje i kolorowe światełka. Chyba nie musimy dodawać, że czekają tu nas specjały węgierskiej kuchni? W tym czasie warto spróbować tu drożdżowego Kürtoskalács, smażonego sera rántott sajt, pieczonych kasztanów i rozgrzewającego wina.

Słoneczne Boże Narodzenie

Kiedy wiele osób poszukuje w tym czasie ośnieżonych miejsc, inni marzą o odrobinie słońca. Dobrym rozwiązaniem może więc okazać się wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. Temperatura w grudniu utrzymuje się tam powyżej 20 stopni, co stwarza idealne warunki do wypoczynku. Co ciekawe, celebrowanie w Hiszpanii rozpoczyna się już 22 grudnia. Wówczas obywa się coroczna loteria organizowana od 1812 roku. Nie brakuje też kolorowych dekoracji oraz świątecznych przysmaków. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: