Jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków z nowymi przepisami wjazdowymi. Obowiązują już od grudnia

Lazurowa woda, piaszczyste plaże, pustynie, gościnni mieszkańcy i wspaniała pogoda. Tunezja to idealny kierunek o każdej porze roku. Chociaż ten afrykański kraj przez długi czas utrzymywał pandemiczne ograniczenia, to turyści w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Od 1 grudnia wszystko wróciło do normalności.

Tunezja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na urlop w naszym kraju. Zgodnie z raportem "Zagraniczne wakacje Polaków 2022" Polskiej Izby Turystyki zajęła szóste miejsce i stanowiła 5,5 proc. rezerwacji osób korzystających z krajowych biur podróży. To afrykańskie państwo przez ponad dwa lata utrzymywało ograniczenia pandemiczne, jednak od pierwszego grudnia ponownie otworzyło swoje granice na turystów

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Tunezja zniosła ograniczenia

Kiedy dla większości krajów pandemiczne obostrzenia już dawno pozostały jedynie smutnym wspomnieniem, Tunezja wciąż utrzymywała ograniczenia związane z przekraczaniem granic. Do tej pory turyści mieli obowiązek okazania dokumentu potwierdzającego zaszczepienie przeciwko COVID-19 lub posiadania negatywnego wyniku testu - PCR lub antygenowego. Teraz jednak granice ponownie zostały otwarte na podróżnych.

Od pierwszego grudnia nie trzeba wykonywać testów na obecność koronawirusa ani przedstawiać certyfikatów szczepień. Na miejscu nie jest już wymagane również noszenie maseczek. 

Rajskie plaże i wspaniałe zabytki 

Tunezja leży w północnej Afryce, nad Morzem Śródziemnym. Ten niezwykły kraj co roku przyciąga tłumy turystów z całego świata. Nie ma w tym nic dziwnego - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy błogiego wypoczynku mogą relaksować się na jednej z tamtejszych rajskich plaż. Za jedną z najpiękniejszych uznaje się te w pobliżu Tabarki czy w okolicach miasta Monastir. Na ciepłą wodę możemy liczyć tu od czerwca do października.

Nie zawiodą się także fani ciekawej architektury oraz zabytków. W Tunezji warto zobaczyć m.in. ruiny słynnej Kartaginy czy trzeci pod względem wielkości amfiteatr na świecie w Al-Dżamm. Oba miejsca zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ciekawym doświadczeniem będzie też wizyta w Tataouine. To właśnie tutaj były kręcone Gwiezdne Wojny.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: