Otwarte wyciągi narciarskie w Polsce. Gdzie już wystartowało zimowe szaleństwo? Sprawdź naszą listę

Niskie temperatury i zimowa aura w górach sprawiły, że otwierają się kolejne wyciągi narciarskie. Na Podhalu otwarto pierwszy wyciąg krzesełkowy, w Sudetach otwarta jest Czarna Góra, a mieszkańcy Małopolski ucieszą się z uruchomienia stoku w Tyliczu.
Zobacz wideo Urazy kolana na stoku - co nam grozi?

Otwarcie wyciągów narciarskich to świetna wiadomość dla wszystkich miłośników szusowania. Niektóre trasy są już w pełni gotowe. Analizujemy miejsca, do których już w nadchodzący weekend możemy wybrać się na zimowy wypad.

Czarna Góra Resort, czyli wyciąg narciarski na Dolnym Śląsku

Jeżeli lubimy spędzać czas w Sudetach lub szukamy nowego miejsca, warto wybrać się do Resortu Czarna Góra. Ten kompleks tras narciarskich położony jest w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Pierwszego grudnia ogłoszono wielkie otwarcie sezonu. Kompleks oferuje 12 wyciągów, 14 tras zjazdowych oraz lodowisko, czy morsowisko, strefę czystego powietrza, szkołę i wypożyczalnię.

Miłośnicy szusowania mogą wybrać dla siebie odpowiednią trasę zjazdową.

Chcesz kupić wyspę? Żaden problem. Niebawem licytacja. Weź udział i wybierz najlepszą spośród 100 ofert Wyspa na własność? Żaden problem. Kup jedną z 100 oferowanych przez dom aukcyjny

Grapa Ski, czyli wyciąg narciarski w Czarnej Górze w Małopolsce

Wielu ludzi myli często stoki narciarskie w Czarnej Górze położone na Dolnym Śląsku, z Grapa Ski usytuowanym w Czarnej Górze leżącej w Małopolsce. Ta kolejna lokalizacja wchodzi w skład gminy Bukowina Tatrzańska oraz należy do powiatu tatrzańskiego. Właściciele obiektu już zapraszają wszystkich na narty. Nowością w tym roku ma być trzeci wyciąg. Tym razem przeznaczony dla dzieci wraz z torem saneczkowym.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowe ceny biletów Kolei Śląskich. Zmiany rozpoczną się 11 grudnia. U konduktora zapłacisz podwójnie Koleje Śląskie mają nowe ceny biletów PKP. Zmiany rozpoczną się 11 grudnia

Wyciąg narciarski w Tyliczu już otwarty! Sprawdź także inne oferty

Kolejnym miejscem, otwartym dla turystów jest małopolski Tylicz. Narciarze już od 28 listopada mogą szusować po 700-metrowej trasie na Sądecczyźnie. Punkt położony jest zaledwie pięć km od Krynicy-Zdroju dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem ciekawego i niedrogiego noclegu, jeśli wybieramy się na cały weekend.

W Białce Tatrzańskiej od 10 grudnia ruszą kolejne wyciągi narciarskie, a już w ostatni weekend przed świętami, czyli 17-18 grudnia dostępne będą wszystkie trasy.

Więcej o: