Nowe ceny biletów Kolei Śląskich. Zmiany rozpoczną się 11 grudnia. U konduktora zapłacisz podwójnie

Koleje Śląskie to kolejny usługodawca, który boryka się ze skutkami wysokiej inflacji. Od 11 grudnia bieżącego roku wzrosną ceny biletów sprzedawanych w kasach biletowych. To już trzecia podwyżka od maja 2021 roku. Taniej będzie tylko podczas zakupu biletu online. Ile zapłacimy już niebawem?
Zobacz wideo Kryzys energetyczny uderza w transport publiczny. Jak możemy go uratować?

Koleje Śląskie są kolejną ofiarą wysokiej inflacji. Pasażerowie zapłacą o pięć procent więcej niż dotychczas. Dobrą wiadomość mamy jednak dla wszystkich zaopatrujących się w bilet za pośrednictwem internetu. 

Kolorowe kamienne wieże. To nie Stonehenge! Są ogromne i przyciągają turystów z całego świataKolorowe kamienne wieże w Nevadzie. Przyciągają turystów z całego świata

Nowe ceny Kolei Śląskich. Nie było rządowego wsparcia

Nowy cennik wejdzie w życie 11 grudnia 2022 roku. Pasażerowie podróżujący za pośrednictwem Kolei Śląskich zapłacą o pięć procent więcej. Ta zasada obejmuje zarówno zakup w kasie biletowej, jak i w pociągu od obsługi konduktorskiej. 

Jak czytamy na stronie rynek-kolejowy.pl, przewoźnicy byli zmuszeni po raz kolejny podnieść ceny. Wszystko za sprawą faktu, że wsparcie rządowe skierowane do przedsiębiorstw pominęło kolej. W Polsce dwie trzecie sieci kolejowej jest zasilane energią elektryczną. Przy obecnych cenach prądu niezbędne jest podniesienie wartości biletów.

W związku ze zmianami wprowadzanymi w taryfie informujemy, że zmianie ulegnie opłata za wydanie biletu w pociągu z pięciu na 10 złotych. Uwaga dotyczy to tylko tych stacji, na których są kasy biletowe Kolei Śląskich, InterCity lub innego przewoźnika. W całej sieci posiadamy 198 stacji, w 21 lokalizacjach dostępne są kasy biletowe i to wyłącznie na tych stacjach wzrośnie cena za wydanie biletu

- informuje rzeczniczka Kolei Śląskich, Patrycja Tomaszczyk.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zdjęcie wykonane przez NasaNASA pokazała ciekawe zdjęcie. Wygląda jak klepsydra, czym jest naprawdę?

Koleje Śląskie będzie trzecia podwyżka cen. Jak kupić tańszy bilet?

Żeby zaoszczędzić, możemy dokonać zakupu biletów w formie elektronicznej. Korzystając z takich portali jak BILKOM, SkyCash, e-podróżnik, e-KŚ, mPay, czy KOLEO zyskamy 10 procent zniżki. To samo dotyczy zakupu biletów w biletomacie. Jednak to nie wszystko. Rzeczniczka Kolei Śląskich informuje, że pasażerowie mogą już korzystać z aplikacji.

Wiemy, że posiadamy świadomych pasażerów. To na państwa wniosek rozwijamy mobilną sprzedaż biletów. Taki bilet jest ekologiczny, łatwy w pozyskaniu, wygodny i bezpieczny. Zachęcamy państwa do jak najczęstszego zakupu biletów w aplikacjach mobilnych

- komentuje rzeczniczka KŚ, Patrycja Tomaszczyk.

Więcej o: