Nowe ceny biletów Kolei Śląskich. Zmiany rozpoczną się 11 grudnia. U konduktora zapłacisz podwójnie

Koleje Śląskie to kolejny usługodawca, który boryka się ze skutkami wysokiej inflacji. Od 11 grudnia bieżącego roku wzrosną ceny biletów sprzedawanych w kasach biletowych. To już trzecia podwyżka od maja 2021 roku. Taniej będzie tylko podczas zakupu biletu online. Ile zapłacimy już niebawem?
Zobacz wideo Kryzys energetyczny uderza w transport publiczny. Jak możemy go uratować?

Koleje Śląskie są kolejną ofiarą wysokiej inflacji. Pasażerowie zapłacą o pięć procent więcej niż dotychczas. Dobrą wiadomość mamy jednak dla wszystkich zaopatrujących się w bilet za pośrednictwem internetu. 

Nowe ceny Kolei Śląskich. Nie było rządowego wsparcia

Nowy cennik wejdzie w życie 11 grudnia 2022 roku. Pasażerowie podróżujący za pośrednictwem Kolei Śląskich zapłacą o pięć procent więcej. Ta zasada obejmuje zarówno zakup w kasie biletowej, jak i w pociągu od obsługi konduktorskiej. 

Jak czytamy na stronie rynek-kolejowy.pl, przewoźnicy byli zmuszeni po raz kolejny podnieść ceny. Wszystko za sprawą faktu, że wsparcie rządowe skierowane do przedsiębiorstw pominęło kolej. W Polsce dwie trzecie sieci kolejowej jest zasilane energią elektryczną. Przy obecnych cenach prądu niezbędne jest podniesienie wartości biletów.

W związku ze zmianami wprowadzanymi w taryfie informujemy, że zmianie ulegnie opłata za wydanie biletu w pociągu z pięciu na 10 złotych. Uwaga dotyczy to tylko tych stacji, na których są kasy biletowe Kolei Śląskich, InterCity lub innego przewoźnika. W całej sieci posiadamy 198 stacji, w 21 lokalizacjach dostępne są kasy biletowe i to wyłącznie na tych stacjach wzrośnie cena za wydanie biletu

- informuje rzeczniczka Kolei Śląskich, Patrycja Tomaszczyk.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Koleje Śląskie będzie trzecia podwyżka cen. Jak kupić tańszy bilet?

Żeby zaoszczędzić, możemy dokonać zakupu biletów w formie elektronicznej. Korzystając z takich portali jak BILKOM, SkyCash, e-podróżnik, e-KŚ, mPay, czy KOLEO zyskamy 10 procent zniżki. To samo dotyczy zakupu biletów w biletomacie. Jednak to nie wszystko. Rzeczniczka Kolei Śląskich informuje, że pasażerowie mogą już korzystać z aplikacji.

Wiemy, że posiadamy świadomych pasażerów. To na państwa wniosek rozwijamy mobilną sprzedaż biletów. Taki bilet jest ekologiczny, łatwy w pozyskaniu, wygodny i bezpieczny. Zachęcamy państwa do jak najczęstszego zakupu biletów w aplikacjach mobilnych

- komentuje rzeczniczka KŚ, Patrycja Tomaszczyk.

Więcej o: