"Polska Wenecja" w zimowej odsłonie zachwyciła internautów. "Zapiera dech w piersiach"

W czasie wakacji Mikołajki usytuowane w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich pękają w szwach - ale, jak się okazuje, zimowa odsłona tego miejsca jest nie mniej ciekawa. I to nie tylko ze względu na specyficzną nazwę, która roztacza nad tym miejscem świąteczną atmosferę.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Polska Wenecja" lub "Perła Mazur" to najczęstsze określenia, których używa się mówiąc o Mikołajkach - i, wydaje się, że słusznie. Miasto uchodzi za żeglarską stolicę Polski, jest położone w samym centrum europejskiego szlaku wodnego o długości około 150 km. Liczne zbiorniki wodne połączone rzeczkami i kanałami sprawiają, że skojarzenie z Wenecją nasuwa się samoistnie. Mimo że Mikołajki w czasie wakacji odwiedzają tłumy turystów, miejscowość potrafi zaskoczyć także zimą

Wakacyjny raj w zimowej odsłonie

Latem Mikołajki tętnią życiem; turyści łowią ryby, organizują rejsy po pobliskich jeziorach i odpoczywają na rozgrzanej słońcem plaży. Z kolei zimą, oprócz magicznej, melancholijnej aury, na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Można tu uprawiać narciarstwo biegowe i zjazdowe czy wędkarstwo lodowe. W Mikołajkach znajdują się długie, kręte szlaki, z niesamowitymi widokami w tle. Fani jazdy na nartach mogą odwiedzić stok narciarski Gołębiewski, oferujący około 700 metrów zjazdu i zapierający dech w piersiach widok na skute lodem jezioro. 

 

Tańcząc po lodzie

Spoglądając zimą na mazurskie jeziora, niektórych dziwi widok osób żeglujących po... zamarzniętej tafli. Okazuje się jednak, że jest to dyscyplina sportu, polegająca na wyścigach na bojerach, czyli jednostkach żaglowych napędzanych siłą wiatru. W tym wypadku elementem jezdnym są płozy. W Mikołajkach funkcjonuje wypożyczalnia ślizgów lodowych, dzięki której możemy spróbować tak niecodziennej aktywności. Dla osób początkujących zalecane jest odbycie pierwszych zajęć z instruktorem. 

 

Moc atrakcji

W trakcie zimowego wyjazdu do Mikołajek nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci wraz z opiekunami mogą się bowiem wybrać do tutejszego parku wodnego. W Hotelu Gołębiewskim znajduje się popularna Tropikana, oferująca między innymi brodzik dla dzieci, basen rekreacyjny z falą czy "piaskownicę deszczownicę". Warto również zwrócić uwagę na inne atrakcje kulturalne, takie jak Muzeum Reformacji Polski czy Stacja badawcza PAN w Popielnie. Z kolei Kościół Świętego Mikołaja w Mikołajkach sprawi, że klimat świąt i mistyczną aurę poczujemy nieco wyraźniej. Wszystkie te atuty doceniają internauci, którzy pod postami na profilu miasta Mikołajki na Instagramie komentują:

Zapiera dech w piersiach
Przepięknie!
Aż korci, żeby odwiedzić

Źródło: mikolajki.eu, Instagram

Więcej o: