Niecodzienny widok w województwie świętokrzyskim. Stado dzików przeprawiało się przez rzekę [WIDEO]

Stado dzików zostało przyłapane podczas nocnej, grudniowej wycieczki w województwie świętokrzyskim. Zwierzęta przeprawiały się przez rzekę Czarną Nidę, a nagranie z niecodziennym widokiem trafiło do sieci.

Dziki stały się już stałymi bywalcami miejscowości w całej Polsce, a internauci chętnie dzielą się zdjęciami i nagraniami z nimi w roli głównej. Możemy oglądać zwierzęta z gracją przechodzące na pasach czy te grasujące między mieszkaniami. Jednak w piątek, 2 grudnia na Facebooku Nadleśnictwa Daleszyce zostało opublikowane wideo z dość nietypowym widokiem

Zobacz wideo Jak się zachować, gdy spotka się dzikie zwierzę?

Dziki przeprawiały się przez rzekę 

Lasy Państwowe często pokazują internautom ciekawe zachowania zwierząt przyłapanych na terenach nadleśnictw. Tym razem w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z fotopułapki, czyli specjalistycznej kamery, wyposażonej w czujnik wykrywający ruch. Sprzęt autora wideo -  Sylwestera Szałasa - został skierowany na rzekę Czarną Nidę. To właśnie tam w nocy pierwszego grudnia zarejestrowano stado dzikich świń. 

Rzeka? Rzeka dzikom nie straszna, nawet w grudniu

- napisało na Facebooku Nadleśnictwo Daleszyce. 

Na nagraniu możemy zobaczyć świecące w ciemnościach oczy zwierząt przedostających się na drugą stronę rzeki. Co ciekawe, wycieczka nie sprawiała im żadnych problemów, nawet tym najmniejszym osobnikom. 

Wyjątkowy widok zachwycił internautów

Wideo Nadleśnictwa Daleszyce zdążyło już obejrzeć 10 tys. użytkowników. Wielu z nich było zachwyconych i zaciekawionych sytuacją. 

Zimowe futerka już mają, uwielbiam te ich włochate uszy

- napisała jedna z komentujących. 

Szkoda, że te kamerki nagrywają bez dźwięku

- zauważył jeden z internautów. 

Nie zabrakło też głosów twierdzących, że dzików jest zbyt dużo. 

Zjedzą nas niedługo, a inni będą twierdzić, że nie ma dzików. U mnie za ogrodzeniem kopią

- napisała kobieta pod nagraniem. 

Dzik jest dziki, dzik jest zły? 

Spotkanie z dzikiem to dla wielu osób przerażająca wizja. Czy jest się rzeczywiście czego obawiać? Zwierzęta te są duże i silne, jednak rzadko atakują ludzi i raczej unikają konfrontacji z człowiekiem. Warto pamiętać, że locha może stać się agresywna, kiedy wyczuje zagrożenie dla młodych, dlatego absolutnie nie powinniśmy się do nich zbliżać. Jeżeli zobaczymy dziki, najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie spokoju i powolne oddalenie się w przeciwnym kierunku. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: