Kolorowe kamienne wieże. To nie Stonehenge! Są ogromne i przyciągają turystów z całego świata

Siedem magicznych gór, to wyjątkowo zaskakująca rzeźba, która pojawiła się w stanie Nevada, około 16 km od Las Vegas. Performens składa się z siedmiu kolorowych wież, które powstały na skutek ułożenia w stos wapiennych głazów. Ich wysokość to ponad dziewięć metrów.
Zobacz wideo Miłka Raulin trenuje przed trawersem Grenlandii

Będąc w Las Vegas, warto udać się na krótką wycieczkę poza miasto. Nieopodal jeziora Jean Dry i drogi międzystanowej nr 15, około 16 km na południe od miasta pełnego luksusu i hazardu, znajduje się artystyczna konstrukcja, która przyciąga tłumy turystów.

Siedem magicznych gór. Kolorowa rzeźba z ogromnych kamieni

Rzeźba powstała z inicjatywy Muzeum sztuki w Reno (Nevada Museum of Art) oraz organizacji non-profit Art Production Fund. Premiera wystawy odbyła się 11 maja 2016 roku i choć pierwotnym założeniem było, że rzeźba pozostanie tam przez dwa lata, to jednak zainteresowanie turystów sprawiło, że konstrukcja pozostała po dziś dzień. 

Siedem magicznych wzgórz jest miejscem nieustannie otwartym. Nie potrzebujemy biletów wstępu, a barierki, które początkowo chroniły rzeźbę, zostały usunięte. Dzięki temu każdy ma możliwość bliskiego obcowania ze sztuką.

Autor dzieła, Ugo Rondinone, widząc tak ogromne zainteresowanie swoją pracą, podjął szereg działań, aby rzeźba mogła stać tu jak najdłużej. Jak czytamy na stronie sevenmagicmountains.com producenci kontynuują prace nad przedłużeniem wystawy, tak aby mogła cieszyć oczy turystów przez kolejne lata. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolorowe wieże podbijają media społecznościowe

Ta nietypowa konstrukcja stała się udziałem wielu zdjęć i nagrań zamieszczonych na Instagramie. Pierwotnym zadaniem rzeźby było ukazanie ludzkiej obecności na pustyni. Przekaz przerósł oczekiwania samego autora. Odkąd kolorowe kamienie pojawiły się w tak odludnej części stanu, miejsce zaczęło wypełniać się zachwyconymi turystami.

Wśród nich jest wielu młodych ludzi, co szczególnie cieszy wszystkich organizatorów wystawy. Sztuka publiczna w stylu site-specific przełamuje tabu niedostępnej i oderwanej od społeczeństwa. Na Instagramie pojawił się specjalny hasztag, dzięki któremu możemy obejrzeć wiele relacji z tamtego miejsca.

 
 
 
Więcej o: