Przed laty tętnił życiem, dziś przeraża pustką. Ten park rozrywki w Korei skrywa mroczną przeszłość

Park rozrywki Okpo Land położony na wyspie Geoje w Korei Południowej był niegdyś jednym z najpopularniejszych przystanków każdej rodziny. Od 23 lat stoi jednak opuszczony i z roku na rok coraz bardziej niszczeje.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Park dla zamożnych

Okpo Land otworzony został w 1996 roku i przez swój bardzo krótki okres działalności, był tętniącym życiem miejscem. Nic z resztą dziwnego, gdyż powstał w zamożnej części wyspy, gdzie w niedaleko, wśród wieżowców znajdowała się stocznia Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering. Na atrakcje parku wchodziły standardowe elementy takie jak kolejki górskie, karuzele, samochody elektryczne, gigantyczny diabelski młyn, i nie tylko. Według jednego z pobliskich mieszkańców park rozrywki został zaprojektowany na sposób standardowy dla Korei, czyli mały rozmiar obszaru, za to zapełniony po brzegi różnymi ''tandetnymi'' komponentami. Wystarczy spojrzeć na charakterystyczną kolejkę z kaczką, aby stwierdzić, że w słowach miejscowego jest ziarno sensu. Kaczka ta z resztą stała się elementem przerażających śmiertelnych wypadków...

 

Śmiertelna przejażdżka

Do pierwszego z nich doszło we wczesnym okresie działalności parku. Kolejka wykoleiła się i spadła na ziemie, w rezultacie czego zginęła jedna osoba, a kilka innych zostało rannych. Nikt jednak zdawał się nie przejąć tym zdarzeniem, a rodzina poszkodowanych osób nie otrzymała nawet żadnych przeprosin. Nie pojawiła się też żadna opinia publiczna, która mogłaby w jakiś sposób wyjaśnić całe zajście. 

 

Jakby tego było mało, w 1999 roku niesławna kolejka odebrała życie kolejnej osoby. Po raz kolejny doszło do wykolejenia, a tym razem ofiarą była młoda dziewczyna. Mogło to dać do zrozumienia, że stan techniczny kolejki nie był sprawdzony nawet po pierwszym takim przypadku. Po wszystkim właściciel parku zniknął z dnia na dzień, a sam Okpo Land został zamknięty na czas nieokreślony. Mimo pojawienia się pogłosek, że park zamknięto w związku z kryzysem gospodarczym, który dotknął Koreę w latach 1997-1998, prawdziwy powód jest raczej oczywisty. Okpo Land już nigdy nie został otwarty i nie zanosi się na to, żeby do tego doszło. W 2011 resztki parku zostały rozebrane, w celu postawienia hotelu w tym samym miejscu.

 
Więcej o: