Wynoszą rzeczy z pokładów samolotów. Stewardesa: "żadnego przewoźnika nie stać na rozdawanie ich pasażerom"

Loty długodystansowe wiążą się z wieloma godzinami na pokładzie samolotu. Wiele linii lotniczych stara się więc umilić pasażerom doświadczenia m.in., zapewniając im ciepłe koce. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że okrycia te są własnością przewoźników i powinniśmy je oddać po zakończonym rejsie.

Dawniej pasażerowie mogli liczyć na wiele gratisów na pokładach samolotów. Linie lotnicze oferowały, chociażby darmowe posiłki, jednak pandemia wiele zmieniła w tej kwestii. Na więcej udogodnień możemy liczyć podczas lotów długodystansowych, gdzie otrzymamy np. napoje, szeroki wybór filmów czy opaski na oczy i ciepłe koce, które pozwolą nam się odprężyć w trakcie długiej podróży. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Pasażerowie zabierają koce z samolotów 

Ciepłe okrycie podczas długiego rejsu to duże udogodnienie dla pasażerów, którzy chcą się zrelaksować lub zdrzemnąć. Wielu z nich traktuje je jednak jako gratis i postanawia zabrać je ze sobą po skończonym locie. To jednak duży błąd. 

Bzdura! Koce to własność linii lotniczych, po każdym locie są zbierane do prania. Żadnego przewoźnika nie stać na rozdawanie ich pasażerom. Po wylądowaniu podróżujący powinni pozostawić je na fotelu. Oczywiście wielu tego nie robi. Szkoda słów

- powiedziała stewardesa w rozmowie z portalem onet.pl

Z pokładów samolotów często znikają także instrukcje bezpieczeństwa, gazetki, a nawet... kamizelki. Również te przedmioty powinny pozostać na swoim miejscu. Stewardesy zwracają uwagę, że traktowanie ich jako gratisy, może wpłynąć na bezpieczeństwo kolejnych pasażerów. 

Co można zabrać z pokładu samolotu? 

Wiele osób zastanawia się więc, co możemy zabrać ze sobą do domu. Wśród takich rzeczy wymienia się jednorazowe przedmioty, takie jak szczoteczki do zębów, zatyczki do uszu lub opaski na oczy, które najczęściej są rozdawane podczas nocnych lotów. Pracownicy linii lotniczych apelują, by miejsce podróży pozostawiać tak, jak je zastaliśmy. Pamiętajmy o zabraniu rzeczy osobistych oraz śmieci. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: