Sylwester w Zakopanem - przywitaj Nowy Rok w górskiej scenerii, nie ruszając się z kraju

Sylwester w Zakopanem to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną, znajomymi czy drugą połówką. Dowiedz się więcej o tej magicznej miejscowości i sprawdź, co może Ci zaoferować tuż przed końcem roku.

Zabawy Sylwestrowe w Zakopanem – na co możesz liczyć?

Zabawy Sylwestrowe w Zakopanem są naprawdę niezwykłe i na pewno sprawdzą się w przypadku każdego, kto lubi spędzać czas w malowniczych miejscach. Za noclegiem warto rozejrzeć się już wcześniej, biorąc pod uwagę to, co przypadnie do gustu każdemu uczestnikowi wyprawy.

Sylwester w Zakopanem. Zdjęcie ilustracyjneSylwester w Zakopanem. Zdjęcie ilustracyjne istock / Shaiith

Wśród ofert dostępne są miejsca noclegowe w samym Zakopanem (również w centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie sylwestrowej sceny), przewidziane na około pięć dni.

Jeśli natomiast chciałbyś uniknąć korków i zatrzymać się gdzieś w zacisznym miejscu, możesz wybrać kilkudniowy nocleg sylwestrowy w pobliskiej miejscowości, oddalonej od Zakopanego od 3,5 do 10 km. Propozycje dla przyjezdnych mają takie miejsca, jak Murzasichle czy Ząb. Każda taka oferta zakłada dodatkowe atrakcje, związane z górską lokalizacją. Większość z ośrodków wypoczynkowych czy pensjonatów umożliwia wypożyczanie sprzętu narciarskiego, korzystanie ze stoków narciarskich dla wszystkich, lubiących zimowe aktywności. Niektóre spośród nich oferują też przejażdżkę kuligiem lub wieczór z ogniskiem. Sama zabawa sylwestrowa odbywa się wówczas w lokalu na terenie danego miasta. Istnieje też możliwość dojazdu na imprezę w samym Zakopanem.

Sylwester w Zakopanem. Zdjęcie ilustracyjneFot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Zakopane – Sylwester Marzeń

Chcesz właśnie w grudniu odwiedzić Zakopane? Sylwester Marzeń to jedna z najpopularniejszych imprez, pozwalająca pożegnać stary rok i powitać nowy, w naszym kraju. Jest organizowana przez TVP i miasto Zakopane regularnie już od kilku lat. To zabawa plenerowa, odbywająca się na świeżym powietrzu.

Co istotne, na Sylwester Marzeń dostaną się bez problemu zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione, choć będą świętować w różnych sektorach. Aby wejść na teren zabawy, należy wcześniej pobrać darmowy bilet. Zainteresowani będą wpuszczani na miejsce od godziny 18:00.

Sylwester Marzeń 2021/2022Sylwester Marzeń 2021/2022 Fot. Agencja Wyborcza.pl

Wśród artystów, zaproszonych na Sylwester Marzeń, znaleźli się: Zenek Martyniuk, Golec uOrkiestra, Sara James oraz Staszek Karpiel-Bułecka.

Sylwester w Zakopanem. Zdjęcie ilustracyjneSylwester w Zakopanem. Zdjęcie ilustracyjne istock / bazilfoto

Interesuje Cię Sylwester? Zakopane pozwoli Ci się nacieszyć pięknymi, zimowymi krajobrazami, a także skorzystać z miejscowych atrakcji jeszcze przed imprezą. Możesz też spróbować lokalnych specjałów oraz odwiedzić klimatyczne miejsca, jakie zawsze doceniają turyści.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Sylwester Zakopane: Gdzie jest scena?

Gdzie jest scena, na której odbędzie się tegoroczny Sylwester Marzeń w Zakopanem? Została ona wygospodarowana na Górnej Równi Krupowej. Jest naprawdę duża, a odpowiednia akustyka pozwala na granie tam koncertów i tym samym występy wielu znanych i cenionych gwiazd.

Sylwester: Jaka pogoda w Zakopanem?

Jaka będzie pogoda w Sylwestra w Zakopanem? W roku 2022 31 grudnia wypada w sobotę. Czy będzie mroźnie i śnieżnie? A może akurat teraz czeka nas chlapa? W ubiegłym roku w Sylwestra pogoda nie dopisała – było mokro, deszczowo, gdzieniegdzie natomiast spadł deszcz ze śniegiem. Teraz pogoda lubi nas zaskakiwać i błyskawicznie się zmieniać. Trudno więc powiedzieć, jaka będzie akurat w sylwestrową noc.

Sylwester: Jaka pogoda w Zakopanem? Zdjęcie ilustracyjneSylwester: Jaka pogoda w Zakopanem? Zdjęcie ilustracyjne istock / Fotofantastika

Zobacz też: Domki na sylwestra, czyli najtańsza opcja w tym roku. Są jeszcze wolne miejsca, ale trzeba się spieszyć

Więcej o: