Warszawa zimą. Trzy miejsca, które musisz zobaczyć w stolicy przed świętami

Zima to magiczny czas, kiedy wiele miast nabiera niepowtarzalnego uroku. Popularne atrakcje przykrywa warstwa białego puchu, a na ulicach rozbłyskają kolorowe światełka. To dobry moment, by na nowo odkryć zakamarki miasta. Dziś podpowiadamy, co warto robić zimą w Warszawie.

Grube szaliki, rozgrzewające napoje i śnieżnobiałe krajobrazy. Chociaż zwykle z utęsknieniem myślimy o letnich, wakacyjnych dniach, to warto spojrzeć także na uroki i zalety zimy. A tych bez wątpienia jest całkiem sporo! Ubierzcie się więc ciepło i zaplanujcie zimową wycieczkę po stolicy. Gwarantujemy, że nie będziecie zawiedzeni.

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Co robić w Warszawie zimą? Wybierz się na lodowisko

Miejscem, które chociaż raz powinno odwiedzić się zimą w Warszawie, jest lodowisko na Starym Mieście. Ślizgawka mieści się wśród niezwykłych kamieniec i otacza pomnik warszawskiej Syrenki. Nad głowami łyżwiarzy rozbłyskają światełka, a z daleka można dojrzeć okazałą choinkę. Wszystko to tworzy niezwykły klimat niczym ze świątecznego filmu. Brzmi dobrze? Możecie korzystać z niego codziennie od 10:00 do 21:00. 

Warszawa zimą. Odwiedź Chiński Festiwal Światła

Zima w Warszawie to także wiele ciekawych sezonowych miejsc. Jednym z nich jest wyjątkowy Chiński Festiwal Światła, który można odwiedzać w Forcie Bema od soboty 30 listopada do 7 lutego 2023 roku. Zachwyci was tu wyjątkowa wystawa świetlna składająca się z 38 konstrukcji pokrytych kolorowymi tkaninami i podświetlona setkami tysięcy żarówek led. Spotkacie tu smoki, pandy, a także motywy kwiatowe i lampiony. To także doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej na temat kultury chińskiej. 

Zakochaj się w warszawskich iluminacjach 

Zima to czas, kiedy na ulicach rozbłyskają zachwycające iluminacje. Jedna z ciekawszych znajduje się w Multimedialnym Parku Fontann. Warto wybrać się tam na spacer w piątki, soboty lub niedziele o pełnych godzinach: 16:00, 17:00 i 18:00. W tym czasie, do 31 stycznia 2023 odbywać się tam będzie niezwykła iluminacja fontann z muzyką. 

Oczywiście warto przespacerować się również ulicami stolicy, by pooglądać iluminacje świąteczne. Ozdoby wspaniale prezentują się m.in. na placu Zamkowym, placu Grzybowskim, Trakcie Królewskim czy na Rynku Starego Miasta.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: