Znani aktorzy wystąpili w "Milionerach". Zobaczcie, jak poradzili sobie z pytaniem z geografii za 5 tys. zł

Uczestnicy "Milionerów" często muszą mierzyć się z podchwytliwymi i wymagającymi pytaniami. Tym razem obok Huberta Urbańskiego zasiedli goście specjalni - gwiazdy piątej części "Listów do M.". Jedno z pytań dotyczyło geografii. Jak poradzili sobie aktorzy?

"Milionerzy" to polski teleturniej, który jest emitowany już od 1999 roku. Chociaż były krótkie przerwy, to od 2017 program niezmiennie gości na naszych ekranach. W każdym odcinku Hubert Urbański zadaje uczestnikowi pytania z zakresu wiedzy ogólnej, takiej jak polityka, matematyka, sport czy geografia. 

Tym razem gośćmi specjalnego, mikołajkowego odcinka byli aktorzy świątecznej komedii - "Listów do M." -  Jacek Borusiński i Wojciech Malajkat oraz Agnieszka Dygant wraz z Tomaszem Karolakiem. 

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o hejcie po "Milionerach": Nie zgłosiłam się tam, bo uważam, że jestem omnibusem

Pytanie z geografii za 5 tys. zł

Mikołajkowy odcinek "Milionerów" został wyemitowany 1 grudnia 2022 roku. Na pierwszy ogień poszedł duet Jacka Borusińskiego i Wojciecha Malajkata. Do pytań podchodzili z dużą rozwagą, analizując możliwe warianty, aż w końcu udało im się dotrzeć do tego za 5 tys. zł. Gdzie na turystów czekają Góry Dynarskie, Morze Jońskie, Morze Adriatyckie oraz Jezioro Ochrydzkie i Prespa? Aktorzy mieli do wyboru następujące odpowiedzi: 

  • A. w Czarnogórze,
  • B. w Albanii,
  • C. w Bułgarii,
  • D. w Rumunii.

Wojciech Malajkat zasugerował odrzucenie Bułgarii oraz Rumunii. Borusiński z kolei zastanawiał się, czy w Czarnogórze jest Morze Jońskie. W końcu postanowili wybrać odpowiedź B, czyli Albanię, co było poprawną odpowiedzią. 

Macie te pieniądze! 75 proc. Albanii to góry, ale jest też niemal 400 km wybrzeża

- powiedział Hubert Urbański.  

Ostatecznie udało im się wygrać 250 tys. zł, a pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie Fundacji TVN. Nieco gorzej poradzili sobie ich koledzy po fachu, którzy odpadli już na drugim pytaniu. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: