Linie lotnicze podarują nam chaos na święta? Pracownicy grożą strajkami, pierwszy przewoźnik odwołuje loty

Planujecie podróż w grudniu? Może was czekać niemiła niespodzianka - niektóre linie lotnicze zapowiadają strajki. Zobaczcie, jacy przewoźnicy mogą niebawem anulować loty. Jeden z nich już ogłosił odwołanie nawet 360 rejsów.

Okres świąteczny to dla branży lotniczej niezwykle gorący moment. Pasażerowie tłumnie wracają do rodzin, by spędzić Boże Narodzenie w gronie bliskich, inni z kolei korzystają w okazji i spełniają w tym czasie marzenia podróżnicze. Podobny chaos ma miejsce w sezonie letnim. Przekonały się o tym linie lotnicze, które musiały radzić sobie z tłumami na lotniskach, brakami w personelu i tysiącami odwołanych lotów. Teraz związki zawodowe nie chcą, by sytuacja się powtórzyła. 

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Strajki w liniach lotniczych. Pierwszy przewoźnik odwołuje rejsy

Kartki w kalendarzu zaczęły wskazywać grudzień, a co za tym idzie, święta zbliżają się wielkimi krokami. Chociaż branża lotnicza przygotowuje się do niezwykle pracowitego okresu, to związki zawodowe straszą strajkami i domagają się podwyżek. Jak donosi portal fly4free.pl, w większości przypadków negocjacje wciąż trwają, jednak jeden z przewoźników już ogłosił odwołanie lotów

Air India przedstawiło absurdalne wymagania.Zaskakujące wymagania linii lotniczej. "To trochę zbyt dużo"

Chodzi o portugalską linię lotniczą TAP, która nie osiągnęła porozumienia ze związkowcami i zapowiedziała, że odwoła 360 rejsów w dniach 8 i 9 grudnia. Sytuacja odbije się na około 50 tys. pasażerach, a straty szacuje się na 8,3 miliona euro. 

Intensywny grudzień na lotniskach. W Ryanairze również niewesoło

Jak się okazuje, sytuacja nie wygląda ciekawie także w przypadku popularnej taniej linii lotniczej - Ryanair. 21 listopada irlandzki przewoźnik otrzymał list od związku CNE. Wynikało z niego, że istnieje wysokie ryzyko, że pracownicy okażą niezadowolenie, jeśli sytuacja się nie zmieni. 

Komisja Europejska poinformowała o nowych przepisach.Żegnamy tryb samolotowy. Unia Europejska pozwala korzystać z internetu w trakcie lotu

Podobnym rozwiązaniem grożą załogi w Air France. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia ze związkami zawodowymi, pracownicy będą strajkować w najbardziej gorącym okresie - od 22 grudnia 2022 roku do 2 stycznia 2023 roku. Sytuacja wygląda tożsamo we francuskim easyJet.

Po niemal dwóch latach starań, podczas których warunki pracy mocno się pogorszyły z powodu strategicznych błędów w zarządzaniu, easyJet proponuje podwyżki, które nawet nie pokrywają inflacji i pozostaje głuchy na nasze główne prośby

- można przeczytać w komunikacie związków.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: