Ryanair drwi z Niemiec i chwali Polaków. Bohaterem Wojciech Szczęsny

Ryanair zażartował z Niemiec i Belgii, które nie zakwalifikowały się do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Bohaterem mema został również Wojciech Szczęsny, jednak z zupełnie odwrotnego powodu.

Reprezentacja Polski, ku zaskoczeniu samych Polaków, wyszła z grupy na mundialu w Katarze. Nie był to jednak koniec niespodzianek - do 1/8 finału nie zakwalifikowały się drużyny z Niemiec i Belgii, które dotychczas uchodziły za mocnych graczy turnieju.

Ryanair drwi z Niemiec i Belgii, gratuluje Polakom i Francuzom

Sytuację wykorzystała irlandzka linia lotnicza Ryanair, która w swoich mediach społecznościowych opublikowała mem z czterema drużynami w roli głównej. Na żartobliwej grafice znaleźli się Wojciech Szczęsny, Kylian Mbappé oraz samolot Ryanair, który mógłby zawieźć zawodników Niemiec i Belgii do domu. Przewoźnik zareklamował się jako "nieoficjalne linie lotnicze" mistrzostw.

Warto wspomnieć, że przewoźnik słynie z żartobliwego prowadzenia swoich mediów społecznościowych. Przypomnijmy, że na początku mundialu Ryanair zakpił z Roberta Lewandowskiego, co nie spodobało się niektórym wiernym fanom sportowca.

Zobacz wideo 33-letni Hindus podbija Polskę. "To wy mnie stworzyliście. Kocham was"

Niemcy i Belgia poza mundialem, Polska dalej w grze

Polacy mogą cieszyć się historyczną przegraną z Argentyną, która jednak nie przeszkodziła naszej reprezentacji awansować do 1/8 finału. Biało-Czerwoni przegrali z Argentyną 0:2, jednak wynik meczu Arabia Saudyjska - Meksyk (1:2) przesądził o wyjściu Polaków z grupy C.

Bohaterem meczu okazał się Wojciech Szczęsny, który w pierwszej połowie spotkania obronił rzut karny Leo Messiego po kontrowersyjnej decyzji sędziego. Warto przypomnieć, że był to drugi karny obroniony przez polskiego bramkarza na mundialu w Katarze.

W zupełnie odwrotnej sytuacji znalazły się Niemcy, które, chociaż wygrały spotkanie z Kostaryką 4:2, to i tak musiały pożegnać się z mundialem. Pozytywnie zaskoczyła natomiast Japonia, która awansowała z pierwszego miejsca w grupie E, znajdując się przed Hiszpanią. Z kolei Belgia odpadła po bezbramkowym remisie z Chorwacją, zapewniając tym drugim przejście dalej. Na pierwszym miejscu w grupie F znalazło się Maroko.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: