Tak wygląda najgorszy hotel w Londynie. Trudno uwierzyć, co piszą goście w recenzjach

Londyn przez wielu uważany jest za miasto, które posiada najlepsze hotele na świecie. Wszędzie jednak znajdzie się jakaś czarna owieczka, a w tym przypadku zdecydowanie jest nią Lonsdale Hotel w dzielnicy Holborn.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lonsdale Hotel dał się poznać nie tylko za sprawą fatalnych opinii na swój temat, ale też dzięki serwisowi TripAdvisor, który stworzył ranking ponad 1000 hoteli w Londynie. Ośrodek z Holborn zajął...1105 miejsce.

TripAdvisor to założony na początku 2000 roku amerykański agregator opinii o przedsiębiorstwach turystycznych. Ich fora zawierają ponad 170 milionów recenzji o hotelach z całego świata, również przez Polaków. Lonsdale Hotel w serwisie zdobył aż ponad 500 negatywnych opinii.

''Najgorszy hotel w historii''

To tylko jeden z przykładów, w jaki sposób wypowiadają się ludzie, którzy mieli okazję gościć w Lonsdale Hotel. Z opinii możemy wywnioskować, że wizerunek budynku z zewnątrz, i umiarkowanie czysta pościel to jedyne zalety tego miejsca. Klienci skarżą się na nieprzyjemne zapachy, wszechogarniający brud, a nawet trzeszczące pod nogami podłogi. W jednej z recenzji znajdujących się w serwisie TripAdvisor niejaka Lizzy stwierdziła, że apartament ''nie nadaje się nawet dla psa''. Podobno w paru pokojach brakuje też żarówek...

Pracowników to nie obchodzi

Warunki to jedno, ale z obsługą hotelu wcale nie jest lepiej. Recepcjoniści są niemili dla przybyłych klientów, nie zwracają uwagi na to, kto wchodzi i wychodzi, oraz oglądają filmy na telefonach. Po doświadczeniu z takimi osobami nie powinniśmy się dziwić, że hotel jest w takim stanie, w jakim jest.

Osoby zarządzające hotelem zdają sobie sprawę z opinii, jakie krążą pod adresem ich placówki, jednak starają się je odpierać. W taki sposób wypowiedział się o sytuacji rzecznik hotelu Lonsdale:

Te recenzje nie odzwierciedlają obecnego stanu hotelu, ponieważ w zeszłym roku odnawialiśmy go podczas epidemii Covid-19.

Oberwało się też TripAdvisor:

Posługiwanie się serwisem TripAdvisor jako źródłem jest niewiarygodne i nieuczciwe

Cóż, nie są to zbyt dobre wyjaśnienia. Mamy jednak nadzieję, że osoby odpowiedzialne za stan hotelu wezmą sprawy w swoje ręce i przywrócą go do porządku, gdyż Londyn jest zbyt pięknym miejscem, aby zasługiwało na coś takiego.

Więcej o: