Dlaczego turyści wkładają ręcznik pod drzwi od pokoju? Powodem jest nie tylko hałas

W internetowych serwisach społecznościowych coraz częściej możemy natknąć się na zdjęcia z hoteli, na których widzimy ręcznik podłożony pod drzwi. Czemu ma to służyć? Zdaniem turystów i stewardes powodów może być kilka.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten hotelowy lifehack coraz częściej obiega internet. Turyści chwalą się, że podkładają pod drzwi do pokoju hotelowego ręcznik. Pytanie rodzi się samo - po co? Gdy jednak zagłębimy się w temat, zauważymy, że faktycznie jest w tym dużo logiki, a sam ''trick'' może nawet uratować życie! Co ciekawe, korzystają z niego nie tylko podróżni, ale też niektóre stewardesy.

Dlaczego warto położyć ręcznik pod drzwiami hotelowymi?

Za każdym razem, gdy w hotelowym budynku pojawi się pożar, najczęściej według przepisów ośrodka powinniśmy zostać w pokoju i czekać na przyjazd odpowiednich służb. Ręcznik da nam więcej czasu na oczekiwanie na pomoc, gdyż zapobiegnie przedostaniu się dymu i wszelkich toksyn do naszego pokoju. Dzięki temu w pomieszczeniu będzie bezpieczniej. To także sposób, by blokować wszelkie zapachy dochodzące do pokoju.

Jeden z użytkowników portalu Reddit, VampNightClub uznał, że niektórzy podróżni zakrywają ręcznikiem drzwi... by móc swobodnie palić w pomieszczeniu, nawet wówczas, gdy jest to zabronione. Na szczęście ręcznik nie jest sposobem, by oszukać pracowników hotelowych w tej kwestii i zawsze należy liczyć się z utratą depozytu za nieprzestrzeganie hotelowego regulaminu. 

W przypadku obecności w hotelu o mniejszym standardzie, gdzie istnieje problem z nadmiernym robactwem, ręcznik skutecznie zablokuje im drogę z korytarza do naszego pokoju. Dzięki temu zyskamy komfort i spokój, zwłaszcza w przypadku osób, które mają strach przed owadami.

Ograniczenie niechcianych dźwięków i światła do minimum

Często zdarza się, że będąc w hotelu, słyszmy dźwięki za ściany lub z korytarza, które przeszkadzają nam w odpoczynku. Zwijając ręcznik w rulon i umieszczając go pod drzwiami, w dużym stopniu zminimalizujemy wszelkie niechciane odgłosy.

Niektórzy potrzebują maksymalnie ciemnego lokum do snu, a każde przedostanie się światła z innego pomieszczenia, może ową czynność mocno utrudnić. Na przekór takim osobom, niestety korytarze hotelowe najczęściej mają zapalone światło nawet w nocy. Ręcznik położony pod szparą w drzwiach ograniczy dostęp światła i pomoże zasnąć. 

Więcej o: