Trzy najlepsze europejskie miasta na przywitanie nowego roku. W jednym z nich obowiązuje ciekawa tradycja

Niebo rozbłyskujące od fajerwerków, skoczna muzyka i wyjątkowa atmosfera. Sylwester jest uważany przez wielu za najważniejszą noc w roku. Nic więc dziwnego, że chcemy go spędzić jak najlepiej! A jak lepiej przywitać nowy rok, jeżeli nie w podróży? Podpowiadamy, które europejskie miasta warto rozważyć.

Wyjazdy na sylwestra cieszą się coraz większą popularnością. Rozpoczęcie nowego roku pod palmami, w zabytkowym europejskim mieście, a może wśród urokliwych włoskich uliczek? Opcji jest wiele, a każdy znajdzie coś dla siebie. My przedstawiamy trzy miasta, które będą doskonałym wyborem. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Sylwester 2022/2023. Wybierz się do Wiednia 

Wiedeń od wielu lat jest wymieniany wśród najlepszych kierunków na przywitanie nowego roku. Wcale nas to nie dziwi. W sylwestra świętuje całe miasto - na ulicach rozbrzmiewają dźwięki walca, a ludzie wirują w tańcu nad Dunajem.

Najważniejszym wydarzeniem jest tzw. Silvesterpfad, który odbywa się na starówce od 1990 roku. Od 14:00 do 2:00 od Placu Ratuszowego do Prateru ciągnie się sylwestrowy szlak, gdzie znajdziemy liczne stoiska z przysmakami, ponczem czy szampanem. W całym mieście czeka na was mnóstwo rozrywki - koncerty, tańce i zabawy. O północy natomiast na ulicach rozbrzmi dźwięk słynnego dzwonu w katedrze św. Szczepana.

Przywitaj nowy rok w stolicy Czech 

Praga zachwyca turystów popularnym Mostem Karola, słynnym zegarem w rejonie Starego Miasta czy okazałym Zamkiem na Hradczanach. Trzeba przyznać, że liczne zabytki i wyjątkowa architektura tworzą niesamowity klimat. Marzysz o sylwestrze w jednym z najpiękniejszych europejskich miast? Stolica Czech będzie idealnym wyborem. 

Możemy skorzystać tu z ofert przygotowanych przez tutejsze bary i restauracje, a jeżeli jesteście miłośnikami muzyki poważnej, dobrym pomysłem może okazać się koncert sylwestrowy Filharmonii Praskiej. Pokaz ogni najlepiej oglądać z Mostu Karola, Hradczan i wzgórza Petrin.

Sylwester w hiszpańskim stylu - Barcelona

A gdyby tak... Barcelona? To niezwykłe hiszpańskie miasto jest miejscem, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Wiele osób więc marzy o spędzeniu tu tej najważniejszej nocy w roku. W tych rejonach popularne jest świętowanie podczas kolacji z bliskimi - w domu bądź w restauracji. Z kolei o północy mieszkańcy wybierają się m.in. na Plaça Catalunya czy Plaza España. W tej drugiej lokalizacji mamy możliwość zobaczenia nie tylko pokazu fajerwerków, ale i wyjątkowego spektaklu Magicznej Fontanny.

Co ciekawe, toasty wznosi się tu nie szampanem, a winem musującym Cava. Tutejsza tradycja głosi, że jeżeli chcemy mieć zagwarantowaną pomyślność w ciągu kolejnego roku, to powinniśmy wrzucić do kieliszka przedmiot ze złota, np. pierścionek. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: