Przewodnik myślał, że podnosi zabawkę. Dokonał niebywałego odkrycia sprzed trzech tysięcy lat

W Izraelu, a dokładniej w Azorze niedaleko Tel Awiwu, doszło do niebywałego odkrycia. Przewodnik grupy szkolnej nagle zauważył na ziemi coś, co przypominało mu zabawkę i postanowił podnieść ten mały przedmiot. Okazało się, że dokonał odkrycia sprzed tysięcy lat.

Zdaniem przewodnika odkrycie to "marzenie każdego archeologa-amatora". To również niebywała lekcja historii dla tych uczniów, którzy byli świadkami całego zajścia.

Zobacz wideo Niecodzienne znalezisko w samym centrum miasta. Ma ponad 500 lat. Zobaczyliśmy je z bliska

Więcej interesujących informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przewodnik myślał, że podnosi zabawkę. Znalazł egipskiego skarabeusza

Jak podaje "The Times of Israel", liczący sobie trzy tysiące lat skarabeusz został odnaleziony przez przewodnika wycieczki szkolnej w zeszłym tygodniu.

Wędrowaliśmy po okolicy, kiedy zobaczyłem coś, co wyglądało jak mała zabawka na ziemi

- relacjonował w rozmowie z magazynem Gilad Stern z Centrum Edukacyjnego Urzędu Starożytności Izraela, który oprowadzał wycieczkę szkolną. Jak sam przyznał, podniesienie przedmiotu z ziemi było dla niego impulsem.

Dzicy lokatorzy wygrali sprawę w sądzie. Mogą pozostać w domu rosyjskiego oligarchy w Amsterdamie Dzicy lokatorzy wygrali w sądzie. Zostaną w domu rosyjskiego oligarchy

Wewnętrzny głos powiedział mi: "Podnieś to i odwróć". Byłem zaskoczony. Był to skarabeusz z wyraźnie naciętą sceną, marzenie każdego archeologa-amatora. Uczniowie byli naprawdę podekscytowani

- dodał.

Niebywałe znalezisko w Izraelu. Co przedstawia skarabeusz z Azoru?

Skarabeusz ma kształt żuka gnojaka - owada, który jest ucieleśnieniem stworzenia i regeneracji. Możemy zauważyć na nim dwie postacie. Jedna z nich przyjęła pozycję siedzącą, a druga - z wydłużoną głową - prawdopodobnie przestawia koronę egipskiego faraona, unoszącą rękę nad pierwszą postacią.  Jak czytamy, jest zapewne starożytnym faraonem nadającym władzę miejscowemu Kananejczykowi.

Posąg starożytnego kosmity odkryty na Marsie? Zdjęcie wykonane przez NASA rozemocjonowało fanów UFO Posąg starożytnego kosmity na Marsie? Zdjęcie rozemocjonowało fanów UFO

Co ciekawe, zdaniem ekspertów skarabeusz "nie był typowy dla Egiptu i może reprezentować produkt lokalnych rzemieślników".

Więcej o: