Królewska atmosfera - a wstęp bezpłatny. Zbliża się Jarmark Bożonarodzeniowy inny niż wszystkie

Aromatyczny zapach pierników, wnętrza przypominające królewskie rezydencje i świąteczna muzyka. 10 grudnia odbędzie się pierwszy w historii Jarmark Bożonarodzeniowy w Zamku w Mosznej. Na odwiedzających czeka bajkowa atmosfera i magia świąt, bez dodatkowych kosztów - udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przez niektórych porównywany do pałaców, które pojawiają się w bajkach Disneya - Zamek w Mosznej urzeka odwiedzających nie tylko estetyką i bogatą architekturą. Krąży również o nim wiele legend. Już za kilka dni rezydencja zachwyci ponownie - tym razem magią świąt, która przedostanie się do jej wnętrz wraz z rozpoczęciem pierwszego w historii Zamkowego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Piękne, choć ulotne

Pierwszy Zamkowy Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w sobotę 10 grudnia we wnętrzu rezydencji. A skoro wszystko, co dobre, kiedyś się kończy - na celebrację magicznej atmosfery nie będzie zbyt wiele czasu. Jarmark potrwa bowiem tylko jeden dzień. Od 10:00 do 19:00 goście będą mogli skosztować świątecznych słodkości i kupić drobny upominek na kiermaszu rękodzieł i wypieków. Na 15:00 zaplanowano występy artystyczne, między innymi pokazy taneczne. Z kolei od 12:00 do 22:00 restauracja zaprasza odwiedzających na rozgrzewające herbaty i grzaniec. 

W tym dniu odwiedzi nas również muzyk, który ubarwi korytarze i komnaty zamkowe świąteczną muzyką

- podaje mosznazamek.pl.

 

Zamek nawiedzony - przez ducha świąt 

Mimo że Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa tylko jeden dzień, na zamku w Mosznej odbędą się również mikołajki, które dopełnią magiczną atmosferę. Wydarzenie dedykowane jest głównie najmłodszym. W dniach od 4 do 6 grudnia pałac zamieni się w rezydencję świętego Mikołaja, do której organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami. W programie między innymi: spotkanie ze świętym Mikołajem oraz jego świtą, wręczenie prezentów oraz drobny poczęstunek dla gości – tym razem zamkowe pierniczki. Bilet wstępu kosztuje 25 zł od osoby. Każdemu dziecku towarzyszyć może tylko jeden opiekun - czytamy na stronie mosznazamek.pl.

Źródło: mosznazamek.pl

Więcej o: