Pies jako punkt orientacyjny i atrakcja w Google Maps. "Słodka bułeczka" ma tylko pozytywne recenzje

Planujesz urlop w Gruzji? Musisz wiedzieć, że za jedną z atrakcji tego kraju uznawany jest pies. Arbuz to bezdomne zwierzę, które stało się nie tylko punktem orientacyjnym, ale i atrakcją w Google Maps. Gdzie można go spotkać? Podpowiadamy.

Gruzja to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania. To właśnie z tego powodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na wczasy w Gruzji. Kultura gruzińska i regionalna kuchnia to tylko część tego, co skrada serca turystów.

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Bezdomny pies stał się miejscową atrakcją. Ma swoje miejsce w Google Maps

W Tbilisi w Gruzji na ulicy Amagleba bezpański pies został lokalnym punktem orientacyjnym. Nazwany został Arbuzem - ze względu na swoją tuszę, choć przez turystów i lokalnych mieszkańców, nazywany jest również "słodką bułeczką". Ma nawet własne recenzje w Google Maps i wszystkie z nich są pozytywne.  

Więcej ciekawych informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeden z użytkowników Twittera informował, że Arbuz jest samicą i od pewnego czasu nie ma domu. Wcześniej opiekowała się nim starsza pani. Obecnie mieszka na ulicy Amagleba w tekturowym kartonie, gdzie znajduje się pod doraźną opieką przechodniów i sąsiadów.

Siła internetu jest ogromna. Turyści i mieszkańcy miasta pomagają psu

Pies Arbuz stał się wizytówką Tbilisi. Turyści chętnie odwiedzają zwierzę, by chwilę się z nim pobawić i go nakarmić. Lokalni miłośnicy psa również starają się mu pomóc w miarę swoich możliwości.

Ten pies jest jednak doskonałym przykładem na to, jak duża jest siła internetu. Dzięki licznym zdjęciom pojawiającym się w opiniach Google i historiach psa w mediach społecznościowych niewykluczone, że już wkrótce Arbuz znajdzie nowy dom.

Więcej o: