Pies jako punkt orientacyjny i atrakcja w Google Maps. "Słodka bułeczka" ma tylko pozytywne recenzje

Planujesz urlop w Gruzji? Musisz wiedzieć, że za jedną z atrakcji tego kraju uznawany jest pies. Arbuz to bezdomne zwierzę, które stało się nie tylko punktem orientacyjnym, ale i atrakcją w Google Maps. Gdzie można go spotkać? Podpowiadamy.

Gruzja to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania. To właśnie z tego powodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na wczasy w Gruzji. Kultura gruzińska i regionalna kuchnia to tylko część tego, co skrada serca turystów.

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Bezdomny pies stał się miejscową atrakcją. Ma swoje miejsce w Google Maps

W Tbilisi w Gruzji na ulicy Amagleba bezpański pies został lokalnym punktem orientacyjnym. Nazwany został Arbuzem - ze względu na swoją tuszę, choć przez turystów i lokalnych mieszkańców, nazywany jest również "słodką bułeczką". Ma nawet własne recenzje w Google Maps i wszystkie z nich są pozytywne.  

Więcej ciekawych informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzicy lokatorzy wygrali sprawę w sądzie. Mogą pozostać w domu rosyjskiego oligarchy w Amsterdamie Dzicy lokatorzy wygrali w sądzie. Zostaną w domu rosyjskiego oligarchy

Jeden z użytkowników Twittera informował, że Arbuz jest samicą i od pewnego czasu nie ma domu. Wcześniej opiekowała się nim starsza pani. Obecnie mieszka na ulicy Amagleba w tekturowym kartonie, gdzie znajduje się pod doraźną opieką przechodniów i sąsiadów.

Siła internetu jest ogromna. Turyści i mieszkańcy miasta pomagają psu

Pies Arbuz stał się wizytówką Tbilisi. Turyści chętnie odwiedzają zwierzę, by chwilę się z nim pobawić i go nakarmić. Lokalni miłośnicy psa również starają się mu pomóc w miarę swoich możliwości.

Arabia Saudyjska ma rozmach. Największe lotnisko na świecie ma obsługiwać 185 mln pasażerów rocznie Arabia Saudyjska ma rozmach. To tam powstanie największe lotnisko na świecie

Ten pies jest jednak doskonałym przykładem na to, jak duża jest siła internetu. Dzięki licznym zdjęciom pojawiającym się w opiniach Google i historiach psa w mediach społecznościowych niewykluczone, że już wkrótce Arbuz znajdzie nowy dom.

Więcej o: