Statek niczym miasto. Ten wycieczkowiec pomieści 10 tysięcy osób

Royal Caribbean International postanowili pobić rekord największego wycieczkowca świata, czyli Wonder of the Seas, który wypłynął w marcu tego roku. Icon of the Seas, bo tak będzie się nazywać, ma jeszcze bardziej upodobnić się do normalnego miasta.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podróż po Morzu Karaibskim

Największy wycieczkowiec świata jest jeszcze w fazie budowy, lecz już teraz możemy podziwiać jego wizualizację, oraz zarezerwować podróż w jego dziewiczy rejs, który jest planowany na 28 stycznia 2024 roku. Według firmy trwające aż 7 dni rejsy statkiem będą organizowane przez cały rok. Wycieczki startujące z Miami obejmą Morze Karaibskie, na którym zwiedzimy prywatne wyspy na Bahamach należące do Royal Caribbean.

Co znajdziemy na miejscu

Mimo tego, że Icon of the Seas posiadać będzie ogrom nowych form rozrywki, firma postanowiła postawić również na atrakcje, z których już dobrze znane są jej inne statki, jednak w nowych aranżacjach. Będzie to lodowisko, minigolf, oraz ściana wspinaczkowa. Jeśli chodzi o nowości, Royal Caribbean zainspirowali się sugestiami turystów, co zaowocuje postaniem aquaparku z aż siedmioma basenami, sześcioma zjeżdżalniami, a nawet park linowy - fani ekstremalnych wrażeń na pewno będą zachwyceni możliwością balansowania niemal 50 m nad poziomem morza.

 

Największy wycieczkowiec świata

Icon of the Seas ma być statkiem o niewyobrażalnych rozmiarach. Jego długość wyniesie 365 m oraz będzie mieć wyporność na ponad 250 tysięcy ton. Projektanci zadbali o każdy element, aby wycieczkowiec był upodobniony do miasta. Z tego względu znajdziemy tam nawet kluby nocne i parki z drzewami! Na turystów będzie czekało 2805 pokoi, z czego wiele z nich to pokoje rodzinne. Bilety na pierwszy rejs są już dostępne na oficjalnej stronie Royal Caribbean. Ceny zaczynają się od 998 USD.

Więcej o: