Ryanair uruchamia nowe połączenie z Poznania. To popularny wakacyjny kierunek

Ryanair ogłosił uruchomienie nowego połączenia z Poznania. Na wiosnę irlandzkimi tanimi liniami będziemy mogli polecieć na Cypr.

29 marca 2023 roku ruszy połączenie z poznańskiej Ławicy do Pafos na Cyprze. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu - w środy i soboty i są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

W ubiegłym tygodniu zapowiedziano nowe trasy z Poznania do Bari i Burgas, do których loty wystartują kilka dni wcześniej - 26 marca 2023 roku.

Cypr jest podzielony na dwie niemal odseparowane od siebie części Cypr pęknięty na pół. "Wszyscy żyją wojną w Ukrainie, a o nas zapomniano"

Miasto wpisane na listę UNESCO

Pafos to popularny ośrodek turystyczny na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. Miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Wśród najważniejszych zabytków i atrakcji wymienia się zamek bizantyjski z XIII wieku, Groby Królewskie - starożytną nekropolię, na której znajduje się około 100 podziemnych grobowców wykutych w skale, a także Skałę Afrodyty, czyli miejsce, w którym, według legend, bogini miała wyjść z morskiej piany. Skała nie znajduje się jednak w samym Pafos, a w pobliżu miejscowości Kuklia, ok. 25 km od miasta.

Na wykopkach taro Cypr przyjął mnie otwartymi rękami. "Wszyscy jemy z jednej miski"

Źródło: Ryanair

Więcej o: