Domek z Podlasia z klocków LEGO zachwycił internautów. Może trafić do sprzedaży

Projekt powstał szybko. Najbardziej czasochłonne było zbieranie klocków. Łukasz Więcek z Białegostoku zbierał je kilka miesięcy. Wysiłek się opłacał, ponieważ domek z klocków LEGO inspirowany szlakiem podlaskich chat z Krainy Otwartych Okiennic zdobył 10 tys. głosów w konkursie Lego Ideas. Oznacza to, że jest szansa, aby trafił do sprzedaży.

Drewniany domek z niebieskimi i białymi okiennicami, z ozdobnymi detalami i gankiem powstał z 3 tys. klocków LEGO. Poza tym ma otwierany dach, dzięki czemu można zajrzeć do środka. Łukasz Więcek znany jako Lukas Data zadbał także o najdrobniejsze detale, takie jak fontanny, beczka wody, stare drzewa, ławka oraz ogrodzenie, które znajdują się wokół domu.

Zobacz wideo Młody człowiek podróżował w bagażniku. Kolega podwoził go na autobus

- Mamy również dwie minifigurki (parę artystów) i dwa psy, które cieszą się urokiem wiejskiego życia. Mój budynek będzie świetnie wyglądał jako tło w każdym domu, a także pokaże, jak miło jest mieszkać na wsi - opisuje swoje dzieło autor.

Z wyniku głosowania cieszy się Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna. "Podlaskie w świecie LEGO? Mamy to! Wystarczyło kilka dni, aby projekt podlaskiego domu obiegł media, zdobył serca internautów i osiągnął zawrotny wynik 10 tys. głosów w Konkursie LEGO Ideas. Teraz zostanie poddany ocenie ekspertów LEGO. (...) Finalista pierwszej edycji programu LEGO Masters TVN pieczołowicie odwzorował klimat Krainy Otwartych Okiennic i detale drewnianej architektury. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! Trzymamy kciuki, by już niedługo zestaw trafił na sklepowe półki" – czytamy na Facebooku lokalnej organizacji.

Czy rzeczywiście tak się stanie? Wszystko zależy od ekspertów z firmy LEGO. Jeśli pozytywnie zaopiniują projekt, może trafić do masowej sprzedaży.

Trześcianka, Soce i Puchły

Krainą Otwartych Okiennic określa się trzy malownicze podlaskie wsie: Trześciankę, Soce i Puchły. Można w nich podziwiać drewniane chaty z pięknie zdobionymi i zawsze otwartymi kolorowymi okiennicami.

Rozwija manualnie i mentalnie

Łukasz Więcek od siedmiu lat zawodowo fotografuje Lego. Dwa lata temu na zawodowstwo przeszedł w ich układaniu. Przełomowym momentem było zdobycie drugiego miejsca w programie "Lego Masters", który na antenie telewizji TVN emitowany jest od 2020 roku.

 

Autor domku zapytany przez dziennikarkę Onetu Martynę Bielską, czy na LEGO można być za starym, odparł: "Układanie LEGO poprawia skupienie i sprawność umysłową. To idealne rozwiązanie na pobudzenie pracy mózgu jak kiedyś puzzle. Nieważne, czy jesteś dzieckiem, dorosłym, czy osobą po siedemdziesiątce. LEGO jest dla każdego, bo rozwija manualnie i mentalnie, i nigdy się nie skończy".

Źródła: Podlaska Lokalna Organizacja Turystyczna / White MAD / Onet

Więcej o: