PKP uruchamia połączenie między Krakowem a Wilnem. Ile trzeba będzie zapłacić za bilet?

Bardzo dobra wiadomość dla zwolenników podróży. Od 11 grudnia dojedziemy z Krakowa oraz z Warszawy do Wilna oraz Kowna z tylko jedną przesiadką. Sprzedaż biletów na te połączenia ruszyła 25 listopada.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To nie pierwszy raz, kiedy PKP Intercity wyszło z pomysłem prostej podróży na Litwę. Podobny zamysł pojawił się w pierwszych miesiącach 2022 roku, kiedy to planowano otworzyć połączenie między Wrocławiem a Wilnem. Pociąg z taką trasą kursować miał od lata, jednak z zapowiedzi nic nie wyszło.

Jak to wyglądało do tej pory?

Podróż z Polski na Litwę nigdy nie należała do najprostszych. Do tej pory mieliśmy możliwość podróży koleją z Białegostoku do Kowna. Połączenia nie były jednak zbyt dogodne. Pasażerowie narzekali na to, że wyjazdy były tylko w piątki i soboty, w stałych godzinach popołudniowych. Podobnie było z powrotem. Z Kowna wyjechać mogliśmy tylko w soboty i niedziele, w godzinach porannych. Nieco lepiej sytuacja wyglądała z autobusami, którymi mogliśmy dojechać bezpośrednio z Warszawy do Wilna, jednak w tym przypadku pojawił się problem ze zbyt wysokimi cenami biletów.

 Tym razem wygląda na to, że wizja PKP Intercity okazała się możliwa do zrealizowania. Firma połączyła siły z kolejami litewskimi LTG Link, z którymi uzgodniła obustronne połączenie relacji pomiędzy pociągiem IC ''Hańcza'' a pociągiem LTG Link na linii Wilno - Mockava - Wilno.

Bilety w sprzedaży już teraz

Bilety na to połączenie są dostępne do nabycia od 25 listopada. W tym przypadku pasażerowie powinni być zadowoleni z cen przejazdu. Z Krakowa do Wilna pojedziemy za 30 euro, zaś z Warszawy za 25 euro. Do Kowna za to pojedziemy za 5 euro mniej. Czyli kolejno, z Krakowa za 25, a z Warszawy za 20. Tak o nowych połączeniach wypowiada się Linas Baužys, dyrektor generalny LTG Link:

Od 11 grudnia największe miasta Litwy i Polski połączą codziennie kursujące pociągi. Wspólnie z naszym partnerem, spółką PKP Intercity zrealizowaliśmy międzynarodowe połączenie kolejowe, które zapewni zarówno ekologiczny środek podróżowania, jak i więź kulturową. Osoby podróżujące służbowo, młodzież, która chce poznać sąsiedni kraj lub pobawić się w Kownie, czy też goście, zamierzający świętować 700-lecie Wilna – już wkrótce każdy będzie mógł pociągiem dotrzeć do najważniejszych miast Litwy
Więcej o: