Tak wygląda dom filmowego Kevina. Właściciel nieruchomości nie może opędzić się od turystów

"Kevin sam w domu" to świąteczny klasyk. Przygody sprytnego chłopca, który w wyniku nieporozumienia zostaje sam w domu i nietypowymi sposobami odpiera atak włamywaczy, pokochały miliony widzów na całym świecie. Okazały dom filmowych McCallisterów istnieje i jest odwiedzany przez setki turystów.

Przygody młodego McCallistera goszczą w naszych domach od 32 lat. W tym czasie Kevin zdążył już dorosnąć, ale jego popisy co roku przyciągają przed ekrany miliony osób. Nie każdy jednak wie, że dom, w którym rozgrywa się akcja filmu, istnieje naprawdę. Okazała nieruchomość znajduje się w okolicach Chicago, a w ubiegłym roku można było ją wynająć.

Zobacz wideo Bez jakich filmów nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Turysta chciał zrobić salto i spadł z 40-metrowego klifu Chciał zrobić wyjątkowe zdjęcie, spadł z 40-metrowego klifu

Wirtualna wycieczka po kultowym budynku

Dom McCallisterów znajduje się w oddalonej o około 30 kilometrów od Chicago miejscowości Winnetka w stanie Illinois. Został zbudowany w 1921 roku przy 671 Lincoln Ave. Stylowy budynek z czerwonej cegły przeszedł kilka modernizacji. Na trzech piętrach rozmieszczono dziewięć pokoi oraz pięć łazienek. W salonie znalazł się kominek, a obok domu wybudowano garaż, w którym zmotoryzowani właściciele mogą zaparkować dwa pojazdy. Ostatnia transakcja dotycząca nieruchomości odbyła się w 2012 roku, a obecni właściciele zapłacili za nią ponad półtora miliona dolarów. 

Agentka nieruchomości, Marissa Hopkins, która pracowała przy sprzedaży kultowego domu, udostępniła nagranie, będące wirtualną wycieczką po sławnych czterech ścianach. 

 

Pałac w Bełczu Wielkim czeka na nowego właściciela Chcesz zamieszkać w zamku? Możesz, jeśli masz w kieszeni pół miliona

Noc w rezydencji McCallisterów

Szybko okazało się, że dom jest nie mniej popularny, niż filmowy Kevin. Nowi właściciele nie mieli pojęcia, że ich nieruchomość przyciąga aż taką uwagę, do miejscowości przyjeżdżało bowiem wielu turystów, którzy podziwiali budynek i próbowali uwieczniać go na zdjęciach. To skłoniło lokatorów do poważnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa. Wizerunek nieruchomości został zastrzeżony m.in. w Google Street View.

Co ciekawe, w ubiegłym roku można było wynająć dom McCallisterów. Rezerwacja jednej nocy kosztowała tylko 25 dolarów, a na miejscu przygotowano szereg atrakcji. Gości odwiedził także filmowy brat Kevina - Buzz McCallister. Wydarzenie było częścią akcji promocyjnej stworzonej przez serwis Airbnb

Więcej o: