Ojciec Rydzyk organizuje sylwestra - ale nie dla każdego. "Aż mi się słabo robi"

"Życie to coś więcej" - pod takim hasłem odbędzie się zabawa sylwestrowa, organizowana w tym roku przez Radio Maryja. Zaskakuje nie tylko cena imprezy, ale i program. Nie każdy jednak będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Mijający rok był niezwykle bogaty w różne wydarzenia, również te nieprzewidywalne. Krótko mówiąc – mógł nas zadziwić, ale i zmęczyć. Jaki będzie nadchodzący? Tego nie wiemy, ale na pewno nie pozostanie obojętny. Dlatego proponujemy ci dobrze zakończyć ten rok i dobrze rozpocząć nowy" - czytamy we wpisie Radia Maryja

Trzydniowa zabawa 

Organizatorzy akcji poinformowali, że zabawa sylwestrowa odbędzie się w hotelu akademickim Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od 30 grudnia do 1 stycznia. Nie każdy jednak będzie mógł w niej uczestniczyć - impreza skierowana jest bowiem do młodzieży w wieku 13-19 lat. Zaskakuje również cena; trzydniowy pobyt wraz z noclegiem i wyżywieniem kosztuje 150 zł. "Drodzy rodzice i dziadkowie! Zachęcamy do polecenia naszego spotkania waszym dzieciom i wnukom. To może być dla nich dobry, wartościowo spędzony czas" - pisze "Radio Maryja". W ubiegłym roku uczestnicy brali udział w warsztatach tanecznych, mszach świętych i spotkaniach z absolwentami toruńskiej uczelni, którzy mówili m.in. o swoich pasjach.

Internauci: "Tonący sylwestra się chwyta"

W dalszej części wpisu na stronie internetowej "Radia Maryja" czytamy: 

W programie czas na zastanowienie i zatrzymanie nad sobą i mijającym rokiem, modlitwa, Eucharystia, ale i dobre spotkania z innymi ludźmi i świetna zabawa sylwestrowa. Kto był z nami w ubiegłym roku, ten wie!

Mimo wszystko do pokaźnego grona Internautów tego typu atrakcje, jak i samo wydarzenie, zdają się nie przemawiać. W sieci pojawiło się sporo krytycznych komentarzy; jedna z użytkowniczek Facebooka napisała: "Kto o zdrowych zmysłach zdecydowałby się na takie balety?". W innych mediach społecznościowych czytamy również:

Jeszcze trochę, to wiara nie będzie podstawą Kościoła, tylko biznes. Co to się narobiło.
(...) aż mi się słabo robi.
Tonący sylwestra się chwyta...
Więcej o: