Wyjazd do sanatorium z NFZ. Możesz przyspieszyć swój termin. Jak to zrobić? To łatwiejsze niż myślisz

Wyjazd do sanatorium z NFZ to sposób na rekonwalescencję po chorobie lub wypadku. Co, jednak jeśli terminy są zbyt odległe? Okazuje się, że można nieco przyspieszyć datę wyjazdu. Narodowy Fundusz zdrowia podał zasady postępowania w takim przypadku.
Zobacz wideo Marta Manowska ma kompleksy. Jednego się pozbyła, ale gardzi operacjami plastycznymi

Wyjazd do sanatorium z NFZ to możliwość szybszego powrotu do sprawności i zdrowia. Niestety najczęściej pacjenci ubiegający się o wyjazd zmuszeni są czekać w kilkumiesięcznej kolejce. Czy można temu zaradzić? Jak przyspieszyć wizytę w sanatorium? Zdradzamy szczegóły.

Jarmarki bożonarodzeniowe zawodzą odwiedzających. Jarmarki bożonarodzeniowe zawodzą. Grzaniec za 30 zł i niewiele atrakcji. "Jestem rozczarowana"

Jak przyspieszyć wyjazd do sanatorium. NFZ ma odległe terminy

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że jeżeli skierowanie oczekuje w kolejce na przyznanie terminu wyjazdu, można przyspieszyć datę.

Informacje na temat przyspieszenia leczenia możesz uzyskać telefonicznie w Dziale Lecznictwa Uzdrowiskowego w dni robocze w godzinach od 8:00 do 12:00 pod numerem 22 279 67 02

- czytamy na stronie nfz-warszawa.pl.

W dalszej części czytamy, że chcąc przyspieszyć leczenie w sanatorium, pacjent powinien być przygotowany na wyjazd w terminie krótszym niż dwa tygodnie przed planowanym turnusem.

Stewardesa zdradziła sekret linii lotniczych. Można zaoszczędzić pieniądze Stewardesa zdradziła sekret linii lotniczych. Można zaoszczędzić pieniądze

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sanatorium z NFZ. Jak wyjechać?

Po wypadku, ciężkiej chorobie, lub w walce z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi, lekarz często decyduje skierować pacjenta do sanatorium. Okazuje się jednak, że chory będzie musiał poczekać na rekonwalescencję i to wiele miesięcy. Przypominamy, że z takiej opcji mogą skorzystać nie tylko seniorzy, ale również ludzie młodzi i dzieci.

Po pierwsze skierowanie. To niezbędna formalność, dzięki której możemy starać się o przyznanie terminu wyjazdu. Lekarz opisuje stan pacjenta, a do wniosku załączana jest historia leczenia. Dokumenty przesyła lekarz lub pacjent do odpowiedniego oddziału NFZ. Należy pamiętać, że skierowanie jest ważne jedynie 30 dni od daty wystawienia.

Kiedy dokumenty dotrą do NFZ, otrzymują specjalny numer i zostają zarejestrowane w systemie. O tym, czy pacjent zostanie zakwalifikowany lub nie otrzyma powiadomienie listowne.

Więcej o: