O tym pałacu krążą mroczne legendy. Grupa śmiałków weszła do środka i wszystko nagrała

Według lokalnej legendy pałac w Glince powstał w miejscu dawnego cmentarza samobójców i od tego czasu każdy kolejny właściciel odbierał sobie życie. Chociaż nie wiadomo, czy ta opowieść jest prawdziwa, to niektórzy świadkowie twierdzą, że wewnątrz panuje ciężka aura.

Dolny Śląsk pełen jest niezbadanych obiektów, które z czasem popadają w ruinę. Niektóre z nich posiadają mroczne legendy jak na przykład nawiedzony pałac w Glince. Grupa śmiałków weszła do środka, żeby przekonać się, czy wewnątrz naprawdę straszy.

Zobacz wideo Najbardziej nawiedzony i przerażający adres Warszawy - Wilcza 2/4

Czy pałac w Glince jest nawiedzony?

Grupa Mystery Hunters, zajmująca się eksplorowaniem miejsc, gdzie rzekomo dochodzi do zjawisk paranormalnych, weszła do pałacu w Glince, aby sprawdzić, czy legendy lokalnej społeczności są prawdziwe. Jak relacjonują:

Podczas nocy spędzonej w murach tajemniczego Pałacu Wisielców czuć było ciężką aurę tego miejsca. Tak jakby ktoś cały czas cię obserwował i czaił się za twoimi plecami. Jeden z nas doświadczył tego dobitnie, gdy w pewnym momencie usłyszał coś za swoimi plecami i odwrócił się tak szybko, że upuścił kamerę. Zmysły wyostrzają się w takich miejscach, zwłaszcza w nocy, a wyobraźnia lubi płatać figle.
 

Budynek od lat popada w ruinę

Budynek otoczony parkiem krajobrazowym powstał w XVIII wieku, a w kolejnych stuleciach przeszedł przebudowę - dobudowano kolejną kondygnację, a następnie - skrzydło i oficynę. W latach 50., 60. i 80. XX wieku był remontowany i przeznaczony na przedszkole, żłobek, mieszkania, biura i stołówkę. 

Pałac opustoszał w ostatniej dekadzie minionego wieku i od tego czasu popada w ruinę. Chociaż w 2003 roku rządowa Agencja Nieruchomości Rolnych zawarła umowę z dzierżawcą, to ten nie miał zamiaru realizować poleceń konserwatora zabytków i w rezultacie ustalenia zostały zerwane. Obecnie ANR przymierza się teraz do sprzedaży nieruchomości w formie przetargu nieograniczonego.

Agencja oceniła, że pałac jest w złym stanie technicznym, jednak nie został zrównany z ziemią. Porzucony budynek jest niemal zupełnie pozbawiony stropów, przez co odwiedzającym go grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: