Stewardesa zdradziła sekret linii lotniczych. Można zaoszczędzić pieniądze i czas

Brazylijska stewardesa zdradziła trik, dzięki któremu można oszczędzić na lotach samolotem, a pobyt na lotnisku będzie mniej stresujący.

Jessica Lyons jest brazylijską stewardessą i influencerką, która na łamach brytyjskiego portalu Daily Star podzieliła się swoimi wskazówkami dotyczącymi podróży. Dzięki jej metodzie koszty lotu będą zdecydowanie niższe.

Jak podróżować taniej? Stewardesa radzi wybierać poranne loty

Jessica w rozmowie z tabloidem zwróciła uwagę, że pasażerowie zwykle omijają porannych lotów, chociaż jej zdaniem jest to duży błąd.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia
Poranne loty są zwykle szybkie, tańsze i rzadziej się opóźniają. Unikniesz także spędzania [dodatkowego] czasu na ochronie lotniska. Poranne loty są moim ulubionymi, ponieważ są mniej stresujące 

- opowiada stewardesa w rozmowie z Daily Star. Jak dodaje, punktualność stale maleje wraz z upływem dnia i osiąga najniższy poziom wieczorem.

Stewardesa zauważa, że według danych Forbesa opublikowanych przez Departament Transportu loty poranne (przylatujące między 6:00 a 12:59) mają wyższy odsetek przylotów na czas (wynoszący 82,6 proc.) niż loty późnym popołudniem, wieczorem i nocą.

 

Rezerwuj bilety zawsze bezpośrednio u przewoźnika

Jeśli podróż jest rezerwowana przez agencję lub niezależną stronę internetową, linia lotnicza może nie zajmować się niektórymi problemami bezpośrednio, ale może poprosić cię o rozwiązanie problemów z firmą, w której kupiłeś bilety

- tłumaczy Jessica. Stewardesa radzi również, żeby na czas lotu zaopatrzyć się również w książki, słuchawki, czasopisma, gry, a nawet pobrać filmy i dobrze się bawić - dzięki temu podróż będzie znacznie szybsza.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: