Właśnie odwołano twój lot? Popularna blogerka zdradza swoje patenty. "Cokolwiek robisz, nie stój w długiej kolejce"

Opóźniony, lub co gorsza, odwołany lot to zdarzenie, które stresuje wszystkich podróżujących. Nic dziwnego, nikt nie chciałby, aby jego wakacyjne plany legły w gruzach. Jak poradzić sobie, gdy spotka nas taka sytuacja? Swoje patenty zdradza blogerka i podróżniczka.

Benet Wilson to blogerka, która w sieci opisuje swoje liczne wyjazdy. Jak wyznała, podróżuje samolotami nawet pięćdziesiąt razy w roku i nie obce są jej trudne sytuacje, w tym odwołanie lotu. Kobieta podzieliła się swoimi obserwacjami i podpowiedziała, jak zachować się, gdy przytrafi nam się podobne zdarzenie. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Najgorszy czas na podróżowanie? Wakacje!

Choć sezon urlopowy już za nami, Benet Wilson podkreśla, że jej zdaniem to właśnie wakacyjna przerwa jest najgorszym czasem na zagraniczną podróż. Wtedy lotniska są bowiem pełne podróżnych, a pracownicy portów lotniczych narzekają na przemęczenie. Wzmożona liczba lotów w tym czasie sprawia także, że nietrudno o zgubienie bagażu, czy znaczne opóźnienia. 

Blogerka radzi, by przed udaniem się na lotnisko ściągnąć na swojego smartfona aplikację linii lotniczej, jaką zamierzamy podróżować. - Czasami dostajesz tam informacje szybciej niż pracownicy lotniska - wyjaśnia kobieta. Dodaje również, że zazwyczaj unika stania w długich kolejkach do punktu informacyjnego.

Cokolwiek robisz, nie stój w długiej kolejce. Skorzystaj z aplikacji [aby zmienić termin lotu] lub po prostu zadzwoń bezpośrednio do linii lotniczej

- wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem "The Sun". Kobieta dodała także, że zawsze stara się być uprzejma dla personelu. W końcu, jak mówi, "nie kontrolują pogody, mechaniki samolotu, ani sytuacji. Wszystko, co mogą zrobić, to spróbować ci pomóc".

Odszkodowanie za odwołany lot

Jeśli dowiemy się, że nasz lot został odwołany, można ubiegać się o odszkodowanie. Tę kwestię reguluje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 roku. Kiedy możemy starać się o otrzymanie rekompensaty? M.in. w sytuacji, gdy lot był w całości realizowany na terenie Unii Europejskiej, a także wtedy, gdy rozpoczynał się na terenie UE lub rozpoczynał się poza UE, ale kończył się na jednym z lotnisk w Unii i tylko pod warunkiem, że był obsługiwany przez unijnego przewoźnika. 

Więcej informacji o odszkodowaniach za odwołany lot można znaleźć w tym materiale: Kiedy przysługuje odszkodowanie za odwołany lot?

Więcej o: