Porównują go do Wenecji, a to miasto w Polsce. Nowe uzdrowisko jest perełką Warmii

Wkrótce na mapie Polski pojawi się nowe uzdrowisko. Lidzbark Warmiński wielu turystom przypomina Wenecję ze względu na znajdujące się w obu miastach kanały. Oprócz pięknych krajobrazów można tam znaleźć również lecznicze źródła i specyficzny klimat.

Lidzbark Warmiński wkrótce dołączy do listy polskich uzdrowisk. Miejsce to dysponuje naturalnymi czynnikami leczniczymi, a ponadto słynie z zabytkowej architektury oraz kanałów, które niektórym przywodzą na myśl włoską Wenecję.

Lidzbark Warmiński - nowe uzdrowisko na mapie Polski

Lidzbark Warmiński wyróżnia specyficzny klimat, który sprzyja leczeniu narządów ruchu oraz zaburzeń neurologicznych. Działa tam również tężnia oraz termy, które mogą dodatkowo wspomóc terapię. Jak podały lokalne władze, miasto już wkrótce oficjalnie stanie się uzdrowiskiem.

Zobacz wideo Środek Europy znajduje się na Podlasiu. To tu urodził się ks. Jerzy Popiełuszko i zjemy najlepsze kartacze

Infrastruktura rozwija się w tym mieście już od kilku lat, a osiedle uzdrowiskowe i okoliczne miejscowości (Łabno i Medyny) zostały już objęte ochroną uzdrowiskową. Warto dodać jednak, że oficjalnie Lidzbark Warmiński ma stać się uzdrowiskiem w 2023 roku.

 

Miasto oferuje szereg atrakcji

Dawna stolica Warmii oprócz niecodziennego klimatu oferuje wiele atrakcji. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów miasta są kanały, przez które bywa porównywane do włoskiej Wenecji.

Przedstawiamy najlepsze kraje do przejścia na emeryturę.Marzy wam się emerytura za granicą? Te kraje są najprzyjaźniejsze seniorom

Najbardziej znanym zabytkiem Lidzbarku jest Zamek Biskupów Warmińskich. Budowla nazywana jest czasem Wawelem Północy, ponieważ jest jednym z niewielu miejsc, gdzie w pełni zachowały się oryginalne gotyckie krużganki. Co ciekawe, swego czasu rezydował tu Ignacy Krasicki - dawny biskup warmiński i poeta.

Inną znaną postacią związaną z Lidzbarkiem Warmińskim jest Mikołaj Kopernik - wybitny astronom miał przybyć tam na zaproszenie swojego wuja Łukasza Watzenrodego, który pełnił funkcję biskupa. Kopernik został jego osobistym sekretarzem i lekarzem.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zdrowie i piękna architektura. Te pijalnie wód mineralnych to prawdziwe perełki (Szczawno-Zdrój)Najpiękniejsze pijalnie wód mineralnych. Te dwa miejsca to prawdziwe perełki

Więcej o: