Warszawa w zestawieniu najdroższych ulic świata. Ceny w niektórych miejscach zwalają z nóg

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield po raz kolejny przygotowała ranking najdroższych ulic handlowych świata. Jak się okazuje, nowojorska Piąta Aleja nie ma sobie równych. Jak w zestawieniu wypadła Polska?

W środę, 26 listopada firma Cushman & Wakefield opublikowała najnowszy raport. Przeanalizowano w nim najlepsze dzielnice handlowe w 92 miastach i sklasyfikowano najdroższe według najwyższej wartości najmu. Zdaniem autorów zestawienia, prawie trzy lata po wybuchu pandemii branża przeszła jeden z największych testów, jakie można sobie wyobrazić w ciągu ostatnich kilku lat, jednak najlepsze nieruchomości handlowe pozostały solidne. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Najdroższe ulice świata. Nowy Jork na szczycie

Zestawienie najdroższych ulic świata otwiera nowojorska Piąta Aleja, gdzie średni czynsz wynosi 21 076 euro (około 99 tys. zł) za metr kwadratowy rocznie. Drugie miejsce przypadło Tsim Sha Tsui w Hongkongu, a podium zamknęła europejska stolica mody. Aby pozwolić sobie na wynajem lokalu przy Via Montenapoleone w Mediolanie trzeba przygotować 14 547 euro rocznie (68,4 tys. zł). 

Europejskie ulice wysoko w zestawieniu. Warszawski Nowy Świat na liście

W pierwszej dziesiątce zestawienia pojawiły się cztery europejskie miasta. Na czwartym miejscu znalazła się New Bond Street w Londynie, a na piątym Pola Elizejskie w Paryżu. Wysokie czynsze odnotowano także przy Bahnhofstrasse w Zurychu. Szwajcarska ulica uplasowała się na siódmej pozycji. Jak w rankingu wypadła Polska? 

Jak się okazuje, tytuł najdroższej ulicy w Polsce przypada warszawskiemu Nowemu Światowi. Jest to najbardziej znana ulica handlowa w kraju, a także jedno z ulubionych miejsc spotkań towarzyskich. W rankingu pojawił się ona na 36. miejscu, a czynsz wynosi tam nawet 652 euro (3065 zł) za m kw rocznie.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: