Awantura po meczu w Katarze. Wyrwał mu flagę i zaczął deptać. Kibice wszystko nagrali

Podczas mundialu w Katarze doszło do awantury między brazylijskim dziennikarzem a jednym z kibiców. Mężczyzna zaatakował Brazylijczyka z powodu trzymanej przez niego flagi, którą pomylił z symbolem społeczności LGBTQ+. Chociaż policja kazała usunąć nagranie, całe zajście nagrał postronny kibic.

Brazylijski dziennikarz Victor Pereira zjawił się na meczu Arabia Saudyjska-Argentyna z flagą stanu Pernambuco, na której znajdują się symbol tęczy, czerwony krzyż i gwiazda. Po zakończonej rozgrywce doszło do nieporozumienia, które zakończyło się awanturą i interwencją policji.

Kibic pomylił flagę brazylijskiego stanu z symbolem społeczności LGBTQ+

Dziennikarza po meczu zaczepił jeden z arabskich kibiców, który miał pomylić flagę brazylijskiego stanu z symbolem osób LGBTQ+. Jak relacjonuje Pereira, mężczyzna miał wyrwać mu flagę z rąk, rzucić na ziemię i podeptać. Brazylijczyk chwycił za telefon i nagrał całe zajście. Na miejscu szybko zjawiła się policja.

Zobacz wideo Gruz, baraki, wstrząsające warunki dla pracowników. Wodopój jak dla zwierząt
Zabrali mój telefon komórkowy i zwrócili mi go dopiero, gdy usunąłem wideo

- relacjonuje Pereira na swoim Twitterze. Dziennikarz wykonał polecenie policjanta, żeby odzyskać telefon, którego potrzebował do pracy. Konfrontację ze służbami nagrał jednak inny postronny kibic.

Homoseksualność w Katarze grozi więzieniem

Według katarskiego prawa za stosunek seksualny z osobą tej samej płci można trafić do więzienia na siedem lat, a muzułmanom grozi nawet kara śmierci.

Jak podaje agencja Reutera w poniedziałek amerykański dziennikarz został krótkotrwale zatrzymany po tym, jak próbował wejść na jeden ze stadionów w tęczowej koszulce, okazując solidarność ze społecznością LGBTQ+. Ostatecznie jednak Amerykanin został wpuszczony na miejsce.

Życie w Katarze wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Skromne ubrania i wysokie ceny za alkohol. Zdradziła, jak żyje się w Katarze

Co oznacza tęcza na fladze Pernambuco?

Twórcą flagi stanu Pernambuco był ksiądz i rewolucjonista João Ribeiro Pessoa de Melo Montenegro. Znajduje się na niej tęcza, gwiazda, słońce i czerwony krzyż na dwukolorowym, niebiesko-białym tle podzielonym poziomo na dwie nierówne części.

Kolor niebieski na fladze oznacza niebo, z kolei biały - naród zbudowany na pragnieniu pokoju. Tęcza jest czerwono-żółto-zielona i symbolizuje początek nowej ery pokoju, przyjaźni i jedności. Słońce ma oświetlać przyszłość, a także przypomina, że wszyscy mieszkańcy Pernambuco są dziećmi słońca i żyją pod nim, co czyni ich równymi. Z kolei trzy gwiazdy reprezentują stany Pernambuco, Paraíba i Rio Grande do Norte.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wioska kibiców uderza kontrastami: rozpadający się wodopój i zadbany front Katar 2022. "Z jednej strony luksus, z drugiej gruz". Ciężkie życie kibica

Więcej o: