Polska wśród najgorszych lotnisk świata. "Nieczynne parkomaty, ceny z kosmosu"

Pobyt na niektórych lotniskach jest zdecydowanie bardziej stresujący niż na innych. Ma na to wpływ wiele czynników - m.in. długie kolejki czy opóźnienia. Jednak które z nich są najgorsze? Jak się okazuje, Polska nie ma powodów do dumy.

Zarówno początkujący podróżnicy, jak i ci bardziej zaprawieni w boju muszą przyznać, że pobyt na lotniskach bywa stresujący. Problemy z odbiorem bagażu, opóźnienia, kontrola bezpieczeństwa czy wygórowane ceny w portach lotniczych to tylko niektóre z elementów, które potrafią zniszczyć nastrój.  Portal hawaiianislands.com postanowił dowiedzieć się, które z nich są najbardziej stresujące dla pasażerów.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Najgorsze lotniska na świecie 

W tworzeniu rankingu portal opierał się na analizie ponad 1500 recenzji Google dla ponad 500 lotnisk globu. Autorzy zbadali nastroje pasażerów, a następnie stworzyli zestawienie najgorszych portów zarówno na całym świecie, jak i dla poszczególnych kontynentów. Co ciekawe, aż siedem z 20 pozycji w Europie, to te brytyjskie. Dodatkowo wbrew pozorom okazało się, że najbardziej ruchliwe lotniska niekoniecznie są najbardziej stresujące. 

Idealny kierunek na zimowy wypoczynek. Portugalia zachwyca poza sezonem. Portugalia poza sezonem. Polka zdradziła, dlaczego warto przyjechać tu zimą

Które z nich są więc najgorsze? Na szczycie rankingu znalazło się lotnisko w Manchesterze, gdzie 82,5 proc. recenzji związanych było ze stresem. To właśnie tutaj pasażerowie narzekają m.in. na braki personelu i długie kolejki. Drugie miejsce w skali światowej przypadło greckiemu Heraklionowi, a trzecie brytyjskiemu portowi Londyn-Stansted. 

Najbardziej stresujące lotniska w Europie.Najbardziej stresujące lotniska w Europie. Fot. hawaiianislands.com

Polska wśród najgorszych lotnisk świata

W zestawieniu nie zabrakło również polskich lokalizacji. Zdaniem pasażerów dwa z nich zasługują na to niechlubne wyróżnienie. Na 17. miejscu wśród najbardziej stresujących lotnisk w Europie (21. w skali światowej) uplasował się port w warszawskim Modlinie. Podróżni zwracali tu uwagę m.in. na niski poziom czystości i obsługi, a także problemy z dojazdem. 

Najgorszy port lotniczy w Polsce. Jest za mały na taką liczbę pasażerów

- można przeczytać w opiniach Google. 

Turyści w Hiszpanii padają ofiarą oszustów. Uwaga na oszustów. Turyści proszeni o przejrzenie zawartości portfeli

Tłok, mega kolejki, wszędzie trzeba się przepychać, nie ma gdzie usiąść, do samolotu kilometrowy spacer, po prostu porażka

- pisali internauci. 

Dwa oczka niżej na europejskiej liście znalazło się lotnisko Katowice-Pyrzowice (23. w zestawieniu światowym). Zdaniem pasażerów najbardziej stresujące są tutaj długie kolejki, ceny w sklepach i podejście do klienta. 

Tragiczna i bardzo niesympatyczna obsługa kontroli bezpieczeństwa. Czekaliśmy w kolejce dwie godziny, bo dosłownie kolejka stała w miejscu. Panie niegrzeczne i aroganckie

- pisał jeden z użytkowników Google. 

Najgorsze lotnisko w Polsce. Obsługa i organizacja do bani. Nieczynne parkomaty, ceny z kosmosu, nie wspominając o kolejach do odprawy

- czytamy. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: