Eksmisje z hoteli i zniszczone auta. Tak wyglądają europejskie podróże rosyjskich turystów

Z różnych części Europy wciąż płyną doniesienia na temat rosyjskich turystów, którzy napotykają problemy podczas podróży. W ostatnim czasie kilku z nich zostało wyeksmitowanych z hotelu na Węgrzech. Miało to nastąpić po tym, jak obsługa dowiedziała się o ich narodowości.

Rosjanie wciąż muszą mierzyć się z sankcjami nałożonymi w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę. Spotykają się m.in. z licznymi ograniczeniami dotyczącymi podróży. Wiele krajów przestało przyjmować od nich dokumenty konieczne do wydawania wizy, w związku z czym turyści nie mogą wjeżdżać na ich terytoria. Jak się okazuje, restrykcje nie powstrzymują jednak osób głodnych podróżowania. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Turyści z Rosji wyrzucani z hoteli 

Wielu Rosjan nie rezygnuje z zagranicznych podróży, odwiedzając wiele europejskich miast. Jak donosi portal DIP, napotykają oni jednak na swojej drodze liczne problemy. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w położonym około 185 km od Budapesztu węgierskim Miszkolcu. Rosyjscy turyści zatrzymali się tam w obiekcie Premier Hotel Miskolc. Rozpakowali swoje rzeczy i wzięli prysznic, jednak ich spokój szybko został zakłócony przez telefon od kierownika obiektu. 

Niezwykła wyspa z XVII-wiecznym zamkiem i szkieletem wieloryba została wystawiona na sprzedaż [Szetlandy, zdjęcie ilustracyjne] Wyspa z XVII-wiecznym zamkiem wystawiona na sprzedaż. Kwota robi wrażenie

O godzinie 21:00 zadzwonił do nas kierownik i zażądał, żebyśmy wyszli z dobytkiem

- mówili turyści cytowani przez portal DIP

Rosjanie byli oburzeni zajściem i złożyli skargę w serwisie Booking. Ich zdaniem właściciel hotelu był Ukraińcem oraz "aktywnym nacjonalistą", a eksmisja z powodów politycznych nie powinna mieć miejsca. Udało im się jednak znaleźć nocleg na tej samej ulicy. 

Samolot zderzył się ze stadem gęsi. Przerażające zdjęcia trafiły do sieci. Samolot zderzył się ze stadem gęsi. Przerażające zdjęcia trafiły do sieci

Rosjanie atakowani w Europie

Sytuacja, która wydarzyła się w Węgrzech, nie była odosobniona. Rosjanie spotykają się też z przejawami agresji w innych krajach. Turystka Olena Slavko wybrała się na wycieczkę do Norwegii, za którą jak przyznała, zapłaciła zniszczonym samochodem. Kobieta zostawiła pojazd na parkingu, a kiedy wróciła, na miejscu zastała wgniecenie na drzwiach, skręcone lusterko oraz napis "mordercy" na masce. 

Podobny incydent wydarzył się w Finlandii, w mieście Lappeenranta. Samochody z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi miały być tam obrzucane jajkami. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: