Najlepszy kraj dla emerytów? Zdania są podzielone. Bezpiecznie tu nie jest

W jakim kraju można spędzić jesień życia na poziomie? Według nowojorskiego magazynu podróżniczego Travel+Leisure jednym z nich jest Meksyk. Życie płynie tu wolniej, ceny są przystępne, nic więc dziwnego, że prawie 90 procent ekspatów przyznało, że to właśnie tutaj czuło się jak w domu. Express.co.uk podaje, że kraj ten ma reputację jednego z najbardziej przyjaznych krajów na świecie.

Z badania Expat Insider wynika, że ponad trzy czwarte ekspatów jest zadowolonych ze swojej sytuacji finansowej w Meksyku. Ok. 70 procent stwierdziło, że ceny mieszkań są tu przystępne cenowo i łatwo je znaleźć. Tak uznało prawie 80 procent ankietowanych. Nic dziwnego, że to właśnie ten kraj wybiera wielu emerytów na swoje miejsce do życia.

Zobacz wideo Turysto! Są gesty, które mogą zaprowadzić do więzienia

Życie płynie tu wolniej, a ceny są przystępne

Express.co.uk podaje, że wielu z nich osiedla się w pobliżu wybrzeża Meksyku. Szczególną popularnością cieszy się Cozumel. Wyspa może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych plaż w Meksyku, znajduje się tutaj port statków wycieczkowych, a turyści i przyszli mieszkańcy mogą cieszyć się dogodną infrastrukturą.

"Ciepło, bogata liczba miejsc do życia, kilometry linii brzegowej i piękne miasta. Meksyk jest popularnym celem zarówno emerytów, jak i urlopowiczów. Pobyt w kurorcie różni się jednak od życia w miejscu na pełny etat, dlatego zanim przeprowadzimy się na emeryturę, pomieszkajmy w nim przez dłuższy czas, aby lepiej poznać to miejsce" – radzą redaktorzy nowojorskiego pisma.

Travel+Leisure dodaje, że poza przystępnymi cenami plusem Meksyku jest dostęp do opieki zdrowotnej. Mieszkańcy z niskimi dochodami mogą z niej korzystać w ramach programów rządowych.

Bezpieczeństwo - ważna rzecz 

Trzeba jednak wziąć pod uwagę kwestia bezpieczeństwa w Meksyku. Jak podaje "The Washington Post" – nawet 20 proc. terytorium państwa meksykańskiego może znajdować się obecnie pod bezpośrednią kontrolą przestępców. Z badań przeprowadzonych przez University of San Diego’s Justice in Mexico wynikało, że w 2019 roku w mieście Meksyk odnotowano rekordową przemoc. Ze wszystkich zgłoszeń policyjnych blisko 29 tys. dotyczyło zabójstw. Narodowy Instytut Statystyki i Geografii (INEGI) podawał, że w 2017 roku Meksyk był najbardziej brutalnym krajem w Ameryce Łacińskiej. Ofiarami przestępstw padło ponad 25 mln osób.

Źródła: Travel+Leisure / express.co.uk / "The Washington Post" 

Więcej o: