Kiedy może się otworzyć Hotel Gołębiewski w Pobierowie? Konkretów brak. "Tylko wiatr hula"

Na początku 2018 roku rozpoczęto budowę nowego hotelu pod szyldem "Gołębiewski". Pierwotnie obiekt miał być otwarty w 2020 roku - plany pokrzyżował jednak wybuch pandemii COVID-19. Kolejny termin - czerwiec 2022 roku - również trzeba było przesunąć. Pojawia się zatem pytanie: do trzech razy sztuka?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Planowane otwarcie będzie w 4. kwartale 2022 r. W pierwszym etapie gościom udostępnione zostaną 4 z 11 zaplanowanych pięter, łącznie 300 pokoi oraz baseny - czytamy w mediach społecznościowych Hotelu Gołębiewskiego w Pobierowie. Teoretycznie prace powinny być już na wykończeniu. - Pojechaliśmy sprawdzić, co się dzieje na budowie. Śladów żadnych prac nie widać - czytamy w relacji portalu "Business Insider" z października bieżącego roku. 

Pierwszy cios

Niedługo po zwycięstwie Tadeusza Gołębiowskiego w przetargu na 30-hektarową działkę w Pobierowie, której wartość przekroczyła 50 milionów, rozpoczęto budowę nowego hotelu. Będzie to piąty obiekt działający pod szyldem "Gołębiewski". Krąży jednak opinia, iż miejsce to ma być inne niż wszystkie. 

To dzieło życia Tadeusza Gołębiewskiego, który zmarł nagle w czerwcu 2022 r., nie doczekawszy dokończenia inwestycji 

- informuje "Business Insider". Hotel aspiruje do miana największego w Polsce. Największym problemem są jednak stale przedłużające się prace. Pierwszy termin otwarcia w 2020 roku został przesunięty ze względu na wybuch pandemii COVID-19. Tadeusz Gołębiewski  twierdził wówczas, iż problemy finansowe w pozostałych hotelach były na tyle poważne, że wymusiły na nim zastawienie własnego majątku. Kolejny planowany termin: czerwiec 2022 roku. I kolejny cios. 

Druga próba

Wybuch wojny w Ukrainie był jednym z głównych czynników, które zaważyły na przełożeniu kolejnego terminu wielkiego otwarcia. Miało ono nastąpić w czerwcu 2022 roku. Problemy z dostępnością materiałów budowlanych, odpływ pracowników zza wschodniej granicy - opóźnienie rosło. Niedługo później, pod koniec czerwca bieżącego roku w wieku 79 lat zmarł twórca sieci hoteli, Tadeusz Gołębiewski. Kolejny raz budowa stanęła pod znakiem zapytania. 

Tu nikogo nie ma

W pierwszej połowie października dziennikarze portalu "Business Insider" postanowili na własne oczy zobaczyć postępy w budowie Hotelu Gołębiewskiego w Pobierowie. Wizyta wzbudziła jednak niepokój, zwłaszcza wśród osób, które liczyły, że pod koniec roku obiekt będzie już dostępny dla gości. - Sam budynek wielkiego hotelu w Pobierowie jest już gotowy. Nie znaczy to jednak, że inwestycja jest gotowa – pokoje są niewykończone, podobnie jak część elewacji. Ciągle nie powstała też znaczna część infrastruktury  - czytamy w relacji opublikowanej przez "Business Insider" 10 października. Budowa sprawiała wówczas wrażenie, jakby się zatrzymała. 

Do trzech razy sztuka?

Na razie nie wiadomo, czy hotel w Pobierowie otworzy się jeszcze w tym roku. Na oficjalnej stronie golebiewski.pl widnieją obiekty w Mikołajkach, Białymstoku, Wiśle i Karpaczu. Pobierowo wciąż nie figuruje na tej liście. - Wśród osób z otoczenia hotelu mówi się, że obiekt zostanie uruchomiony najwcześniej pod koniec I kwartału 2023 r. A i ta data nie jest pewna - informuje "Business Insider". A tymczasem hotel na swoim profilu w mediach społecznościowych zaprasza gości na mikołajkowy weekend, ale... w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Internauci pytają: "A kiedy otwarcie w Pobierowie?". I komentują: "Bierzesz pod uwagę że Pobierowo się nie otworzy? Prace wstrzymane. Tylko wiatr hula".

Źródła: Business Insider, golebiewski.pl, Facebook

Więcej o: