To miasto w Hiszpanii okrzyknięto najtańszym miejscem dla turystów. Idealne na weekendowy wypad

Gdy wybieramy miejsce w które chcemy się wybrać na urlop, Hiszpania zwykle zdaje się być bardziej kosztownym wyborem. Znajduje się tam jednak miasto, które jest idealnym celem dla osób z mniejszym funduszem.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Portal podróżniczy Omio stworzył ranking najlepszych miejsc w Europie dla podróżnych z ograniczonym budżetem. Spośród 100 krajów, w których znalazły się między innymi Niemcy, Belgia, Austria, Włochy, czy Holandia, pojawiła się też Hiszpania. Na południu tego kraju znajdziemy warte uwagi miasto Granada.

Masa darmowych atrakcji

Kraje we wspomnianym już rankingu zostały skwalifikowane na podstawie przystępności cen transportu lokalnego oraz cen żywności i napojów, oraz liczby bezpłatnych atrakcji. To właśnie te ostatnie przyciągają turystów najbardziej. Andaluzyjskie miasto posiada dokładnie 112 bezpłatnych zajęć, spośród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. W skład tego wchodzi aż 10 muzeów.

Spektakularna mauretańska forteca to tylko jedna z wielu opcji

Jedno z miejsc które najbardziej przyciąga turystów to kompleks pałacowy Alhambra. Ta mauretańska forteca pierwotnie zbudowana jako otoczona murami cytadela, później stała się luksusową rezydencją emirów Nasrid. Miejsce posiada bogatą islamską dekorację, a także pełen kwiatów ogród Generalife, która była letnią rezydencją sułtanów.

 

Oprócz tego do wyboru mamy też starą historyczną katedrę. Jej czas budowy trwał 180 lat. Pierwotnie planowano, aby katedra posiadała dwie wieże, jednak do dzisiaj nie udało się ich dokończyć. Z innych wartych zobaczenia bezpłatnych zabytków wyróżnić możemy jeszcze Plac Świętego Marka, Most Westchnień i Most Rialto z widokiem na Canal Grande. Jeśli zaś chcielibyśmy się wybrać na wieczorny spacer, warto udać się do najstarszej na Grenadzie dzielnicę Albaicín. Znajdziemy tam pagórkowaty teren ze wspaniałym widokiem na Alhambrę, warowny zespół pałacowy. Dzielnica jest też pełna krętych uliczek otoczonych białymi domami.

Dojazd do Granady jest bardzo prosty i znajduje się w zasięgu innych miast. Podróż szybką koleją z Madrytu lub Sewilli nie powinna zająć nam więcej niż 4 godziny. 

Więcej o: