Sylwester w Zakopanem - szykują się tłumy, a miejsc powoli zaczyna ubywać

Zakopane stało się nie tylko stolicą polskich gór, ale i nieformalną stolicą obchodów sylwestrowej nocy. Co roku pod koniec grudnia miasto przeżywa prawdziwe obleżęnie. Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie podobnie.

Polskie góry mają wiele uroku, nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie obierają je za cel swojej podróży. Do Zakopanego wybierają się nie tylko latem, także zimą niewielkie miasteczko to uwielbiany kierunek wypraw. Sporo osób spędza w Zakopanem święta, a także planuje tam powitanie nowego roku. I choć w tym roku eksperci prognozują nieco mniejsze obłożenie, spowodowane rosnącymi cenami, okazuje się, że miejsc noclegowych zaczyna ubywać.

Zobacz wideo Na motospacer po Zakopanem zabrał nas Andrzej Bargiel

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Dla jednych punkt obowiązkowy, dla innych symbol kiczu

Zdania na temat sylwestrowej imprezy w górach są podzielone, ale nie zmienia to faktu, że co roku prawdziwe tłumy chcą witać nowy rok właśnie w tym miejscu. Niektórzy przyjadą, aby wspólnie bawić się podczas Sylwestra Marzeń z TVP, inni preferują nieco spokojniejsze witanie nowego roku. Niezmiennie już w październiku hotelarze przygotowują oferty noclegów. W tym roku da się jednak odczuć wzrost cen.

- Na pewno obecnie nie mamy do czynienia z tak dużym zainteresowaniem sylwestrem w Zakopanem, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Bardzo często na przełomie października i listopada brakowało już miejsc w stolicy polskich Tatr, a obecnie do wyboru są jeszcze ciekawe oferty i to za satysfakcjonującą cenę - wyjaśnia Karol Wiak z portalu Nocowanie.pl w wywiadzie dla portalu WP.

Turystyczny boom dopiero się rozpocznie?

Choć póki co na horyzoncie nie widać tłumów, jeśli planujemy wyjazd do Zakopanego, warto rozważyć wcześniejsze wykonanie rezerwacji.

Rezerwacji jest coraz więcej i wszystko wskazuje na to, że tuż po długim weekendzie listopadowym będziemy mieć do czynienia z turystycznym boomem, jeśli chodzi o sylwestra w Zakopanem

- dodaje w rozmowie z WP Karol Wiak.

Więcej o: