Ryanair ogłosił nowy pomysł na Polskę. Duże zmiany na wiosnę

Niskobudżetowe tanie linie ogłosiły nową siatkę połączeń na przyszły rok. 16 nowych tras z sześciu polskich lotnisk.

We wrześniu poinformowano, że zarząd lotniska w Modlinie nie zgodził się na preferencyjne warunki na kolejne lata dla irlandzkiego przewoźnika. – Lotnisko odrzuciło długoterminową umowę, która w ciągu ośmiu lat podwoiłaby ruch i dochody lotniska. Dlatego przenosimy ten wzrost na inne, tańsze lotniska w Polsce i Unii Europejskiej. Jednocześnie Modlin straci cztery trasy i odnotuje spadek ruchu o 10 procent tej zimy – powiedział cytowany w komunikacie przewoźnika, szef Ryanaira Michael O'Leary.

Wszystko więc wskazywało na to, że rozmowy irlandzkich tanich linii z zarządem portu lotniczego w Modlinie zakończyły się fiaskiem. Portal fly4free informuje, że wciąż się toczą, choć obie strony mówią o impasie. 

Na liście same hity 

Loty z Gdańska

Zgodnie ze słowami szefa Ryanaira  na nowej siatce połączeń skorzystają mniejsze, lokalne lotniska. 16 nowych tras zostanie uruchomionych na sześciu polskich lotniskach. Poza Modlinem. Choć - jak informuje portal fly4free.pl - wiosną ma wrócić część zawieszonych na zimę połączeń. 

Od 29 marca z Gdańska uruchomione zostaną loty do Pragi. Do Czech polecimy w środy i soboty. Czarnogóra, która coraz bardziej zyskuje na popularności, również została uwzględniona w przyszłorocznej siatce połączeń. Do Podgoricy loty wystartują 27 marca. Do tego kraju loty będą realizowane w poniedziałki i czwartki.

Do pięknej Andaluzji będziemy mogli polecieć od 28 marca we wtorki i soboty. Irlandzki przewoźnik otwiera nową trasę do Malagi. Utrzymał połączenie do stolicy Katalonii, ale zmienił lotnisko. Teraz do Barcelony będzie latał na większe El Prat.

Banksy maluje na budynkach zniszczonych w czasie wojny w Ukrainie.Banksy wlewa otuchę w Ukraińców. Zobacz przejmujące wideo

Kolejna decyzja Ryanaira ucieszy sympatyków Włoch. Wznowione zostanie połączenie do Neapolu. Polecimy tam od 26 marca w piątki i niedziele. 28 marca zaś uruchomione zostanie połączenie na Łotwę. Do Rygi będziemy mogli polecieć aż trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.

Loty z Wrocławia

Z Wrocławia i okolic od końca marca uruchomione zostaną loty do Brindisi we Włoszech i do Sofii. Do Apulii polecimy we wtorki i soboty, a do stolicy Bułgarii w poniedziałki i piątki.

Loty z Poznania

Wielkopolanie będą mogli z Poznania polecieć do włoskiego Bari i bułgarskiego Burgas, a także do Puli na chorwackiej Istrii.

Loty z Krakowa, Katowic i Rzeszowa

Ryanair nie zapomniał o lotnisku w Krakowie. Mieszkańcy południowej Polski będą mogli stąd polecieć do Perugii we Włoszech, Memmingen w Niemczech i Lourdes we Francji, a z Katowic do Puli w Chorwacji i Warny w Bułgarii. Z Rzeszowa od 2 czerwca polecimy do chorwackiego Zadaru.

Cypr jest podzielony na dwie niemal odseparowane od siebie częściCypr pęknięty na pół. "Wszyscy żyją wojną w Ukrainie, a o nas zapomniano"

Radomia brak na liście

W przyszłorocznych planach irlandzkiego przewoźnika zabrakło lotniska w Radomiu. Szef Ryanaira wielokrotnie krytykował pomysł budowy tego portu lotniczego i podkreślał, że jego linia nie zamierza z niego latać. - Nigdy nie będziemy latać z Radomia. Budowa lotniska pośrodku niczego to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski, który przypomina działania komunistów w latach pięćdziesiątych XX wieku. Zamiast inwestować w Modlin, polski rząd marnuje miliardy z kieszeni podatników na budowę pałacu, z którego nikt nie będzie latał. Czy LOT przeniesie się do Radomia? Nie. I Ryanair też nie ma takiego zamiaru - mówił O’Leary.

Jak podaje jednak branżowy portal fly4free.pl, przedstawiciele przewoźnika w kuluarowych rozmowach przyznają, że lotnisko w Radomiu ma "jakiś" potencjał, choć nie zamierzają na razie stąd latać.

Ambitne plany 

Jednocześnie plany irlandzkiego przewoźnika na przyszłe lata są ambitne. W ciągu 12 miesięcy do końca marca 2023 roku linia chce przewieźć w sumie aż 168 mln pasażerów, a w następnych latach kolejno: 185, 205 i 225 mln pasażerów w roku fiskalnym 2025/2026.

Źródło: fly4free.pl 

Więcej o: