Niepokojące zachowanie na jednej z farm. Stado owiec chodziło w kółko przez 12 dni

W Chinach zarejestrowano zdarzenie, które może przywodzić na myśl scenę z niepokojącego filmu. Stado owiec zostało przyłapane na chodzeniu w kółko przez dwanaście dni z rzędu. Dziwaczne nagranie trafiło do sieci i zszokowało internautów.

Świat zwierząt nie przestaje nas zaskakiwać, a niektóre zachowania wykazywane przez jego przedstawicieli potrafią wprawić w osłupienie. 16 listopada na Twitterze pojawiło się tajemnicze nagranie opublikowane przez chińską gazetę "People's Daily". Przedstawione na nim osobniki zachowywały się jak w transie. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Niepokojące zachowanie owiec

Dziwaczna sytuacja, zarejestrowana na nagraniu z monitoringu, pokazuje, jak stado owiec chodzi zgodnie z ruchem wskazówek zegara po niemal idealnym okręgu. Niektóre z nich nieustannie się poruszały, podczas gdy inne stały nieruchomo. Jak donosi "New York Post", zwierzęta maszerowały w ten sposób przez 12 dni z rzędu.

Ich właścicielka przyznała, że wszystko zaczęło się od kilku owiec, zanim dołączyło całe stado. Co ciekawe, całe gospodarstwo składa się z 34 zagród, jednak tylko w jednej z nich dostrzeżono niepokojące zachowanie. 

Co dolegało chińskim owcom? 

Tajemniczy spektakl pozostawił ludzi zszokowanych i zdezorientowanych. Internauci próbowali zrozumieć oraz wytłumaczyć zachowanie zarejestrowane na nagraniu. Czy istnieje wyjaśnienie sytuacji? Jak się okazuje, nikt nie zna odpowiedzi.

Owce są zdrowe, a przyczyna dziwnego zachowania wciąż pozostaje tajemnicą

- napisał chiński dziennik na Twitterze. 

Pojawiły się jednak spekulacje, sugerujące, że zdarzenie ma związek z chorobą bakteryjną -  listeriozą. Ta może powodować zapalenie jednej strony mózgu, a chore zwierzęta mogą stać się zdezorientowane, opierać się o przedmioty czy krążyć w jednym kierunku.

Kolejne takie zdarzenie 

Podobne poruszenie wywołało w zeszłym roku stado owiec w East Sussex w Wielkiej Brytanii. Pewien mężczyzna zauważył wówczas zwierzęta ustawione w dziwne okręgi, a zdjęciami podzielił się na Facebooku. Internauci wskazywali wówczas, że wyglądało to, jak "statek obcych". 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: