Niepokojące zachowanie na jednej z farm. Stado owiec chodziło w kółko przez 12 dni

W Chinach zarejestrowano zdarzenie, które może przywodzić na myśl scenę z niepokojącego filmu. Stado owiec zostało przyłapane na chodzeniu w kółko przez dwanaście dni z rzędu. Dziwaczne nagranie trafiło do sieci i zszokowało internautów.

Świat zwierząt nie przestaje nas zaskakiwać, a niektóre zachowania wykazywane przez jego przedstawicieli potrafią wprawić w osłupienie. 16 listopada na Twitterze pojawiło się tajemnicze nagranie opublikowane przez chińską gazetę "People's Daily". Przedstawione na nim osobniki zachowywały się jak w transie. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Niepokojące zachowanie owiec

Dziwaczna sytuacja, zarejestrowana na nagraniu z monitoringu, pokazuje, jak stado owiec chodzi zgodnie z ruchem wskazówek zegara po niemal idealnym okręgu. Niektóre z nich nieustannie się poruszały, podczas gdy inne stały nieruchomo. Jak donosi "New York Post", zwierzęta maszerowały w ten sposób przez 12 dni z rzędu.

Do niezwykłego odkrycia archeologicznego doszło w Rozkopaczewie.Rodzina wybrała się do lasu. Natrafili na niezwykle rzadki zabytek

Ich właścicielka przyznała, że wszystko zaczęło się od kilku owiec, zanim dołączyło całe stado. Co ciekawe, całe gospodarstwo składa się z 34 zagród, jednak tylko w jednej z nich dostrzeżono niepokojące zachowanie. 

Co dolegało chińskim owcom? 

Tajemniczy spektakl pozostawił ludzi zszokowanych i zdezorientowanych. Internauci próbowali zrozumieć oraz wytłumaczyć zachowanie zarejestrowane na nagraniu. Czy istnieje wyjaśnienie sytuacji? Jak się okazuje, nikt nie zna odpowiedzi.

Owce są zdrowe, a przyczyna dziwnego zachowania wciąż pozostaje tajemnicą

- napisał chiński dziennik na Twitterze. 

Pasażerka zażądała, by wyłączyła film. Powód może zaskakiwać.Awantura na pokładzie samolotu. Kobieta zażądała od niej, by wyłączyła film

Pojawiły się jednak spekulacje, sugerujące, że zdarzenie ma związek z chorobą bakteryjną -  listeriozą. Ta może powodować zapalenie jednej strony mózgu, a chore zwierzęta mogą stać się zdezorientowane, opierać się o przedmioty czy krążyć w jednym kierunku.

Kolejne takie zdarzenie 

Podobne poruszenie wywołało w zeszłym roku stado owiec w East Sussex w Wielkiej Brytanii. Pewien mężczyzna zauważył wówczas zwierzęta ustawione w dziwne okręgi, a zdjęciami podzielił się na Facebooku. Internauci wskazywali wówczas, że wyglądało to, jak "statek obcych". 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: