Atak zimy w górach. Na szlakach i stokach pojawił się śnieg. "Meldujemy, że biała pokrywa robi się"

Atak zimy w Polsce dotyczy nie tylko górskich regionów - pierwsze opady śniegu pojawiają się już w całym kraju, w tym w centrum i na Pomorzu. Pogoda na południu jest jednak szczególnie obiecująca i zapewne wkrótce fani zimowych sportów ruszą tłumnie w góry. Synoptycy zapowiadają, że zimowa aura szybko się nie zmieni.

Zdaniem synoptyków mieszkańcy regionów tatrzańskich oraz turyści, którzy zamierzają się tam wybrać w najbliższym czasie, powinni być przygotowani na prawdziwy atak zimy. Temperatura na szczytach może osiągnąć nawet minus 20 stopni!

Zobacz wideo 17 listopada - w Tarnowie pada już śnieg

Atak zimy w górach. Koniec ciepłych, jesiennych dni

W górach spadł już śnieg. Synoptycy twierdzą, że taki stan będzie się utrzymywać, a o jesiennym słońcu możemy zapomnieć do końca przyszłego tygodnia. Tylko w piątek 18 listopada w obszarach podgórskich ma spaść do 15 centymetrów śniegu.  Niektóre miejscowości turystyczne już mogą cieszyć się białym puchem.

Mamy to! Pierwszy prawdziwy śnieg w Szczyrku tej jesieni. Kto odlicza z nami do rozpoczęcia sezonu narciarskiego?

 - czytamy na instagramowym profilu Szczyrku.

 
Meldujemy, że biała pokrywa robi się! Za równo 30 dni odpalamy sezon zimowy 2022/2023

- poinformował portal szczyrkowski.pl, należący do jednego z ośrodków wypoczynkowych - Szczyrk Mountain Resort.

 
Pierwszy! Malutkie, delikatne płatki śniegu posypują beskidzką krainę niczym cukier puder. Czy mnie to cieszy? Nie wiem... Jeszcze nie jestem gotowa na pół roku ciepłych skarpet, rękawiczek, czapek, szalików, kurtek i... łopaty do śniegu. Ale z drugiej strony... Marzą mi się szaleńcze zjazdy na sankach za domem, skitury, grzane wino w zimowym słońcu i odświeżający zapach mroźnego powietrza

- pisze na Instagramie Stary Dom Zdrojowy w Beskidzie Niskim.

 

W Tatrach biało jest już wszędzie, a śniegu będzie przybywać z dnia na dzień.

Pogoda w Polsce. Czego można się spodziewać w najbliższych dniach?

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają duże ochłodzenie. Nad Polską znajduje się już wyż znad Szwecji, a powietrze arktyczne napływa z północnego wschodu. W najbliższych dniach sytuacja pogodowa nie poprawi się. Należy być bardzo ostrożnym i uważać szczególnie na oblodzenie.

Aktualnie w wielu miejscach w Polsce (wschód, centrum oraz południe) pada śnieg

- informowali 18 listopada o godzinie 11 synoptycy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada również mroźne noce.

Więcej o: