To najbardziej luksusowy pociąg na świecie. Za piękne widoki trzeba jednak słono zapłacić

Sama wizja jazdy pociągiem z przeszkloną kopułą brzmi bardzo ciekawie. A co, jeśli dodatkowo jest jeszcze możliwość podziwiania pięknych, panoramicznych widoków?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Koleją przez Kanadę

Z racji tego, że Kanada jest największym państwem na świecie, podróż koleją przez ten kraj może być na prawdę długa i męcząca. Oprócz mozolnej jazdy pociągiem mamy również do wyboru szybszy oczywiście samolot. Jednak jeśli znajdujemy się na zachodzie kraju, w prowincji Kolumbia Brytyjska lub Alberta, do wyboru mamy luksusowy pociąg Rocky Mountaineer. Podróż tą koleją na pewno nie będzie nudna i z pewnością pozostanie nam po niej dużo wspomnień. 

Pociąg Rocky Mountaineer to kolejny zwycięzca World Travel Avards 2022. Nagrody uznają, nagradzają i świętują doskonałość we wszystkich kluczowych sektorach branży turystycznej i hotelarskiej. To nie pierwszy raz, kiedy ta niesamowita kolej została wyróżniona na tej gali. Wydarzyło się to również w dwóch poprzednich latach. Oprócz tego Rocky Mountaineer został wyróżniony wcześniej aż siedem razy nagrodą World's Leading Travel Experience.

Widoki to nie wszystko

Patrząc na to co oferuje podróż tą koleją, wcale nie powinniśmy dziwić się, dlaczego zgarnia ona tak dużo nagród. Podróżując Rocky Mountaineer'em możemy podziwiać zapierające dech w piersiach skaliste wzgórza, wodospady, turkusowe jeziora, a nawet mnóstwo dzikich zwierząt. Mało? W takim razie warto dodać, że w samym pociągu mamy świetną ofertę all inclusive. Śniadanie, lunch, przekąski, dostęp do napoi. To wszystko jest dosłownie w zasięgu ręki. Pociągi Rocky Mountaineer są również dostosowane do osób niepełnosprawnych, również tych na wózku inwalidzkim.

Ceny przejazdu zależne są od danego miesiąca, jednak przeważnie cena wynosi około 1000 euro za osobę, co po przeliczeniu na złotówki wynosi ponad 4 tys. zł. Rocky Mountaineer jest świetnym rozwiązaniem na nudną i dłużącą się podróż koleją. Cieszymy się, że takie przedsięwzięcia są wyróżniane na prestiżowych galach. Będąc na wakacjach w Kanadzie, podróż tym pociągiem jest wręcz obowiązkowa.

Więcej o: