Przerażony turysta myślał, że znalazł ufo. Okazało się, że trafił na istną kopalnię złota

Przerażony turysta, który wybrał się na spacer z psem po plaży, natknął się na coś niezwykle osobliwego. W pierwszej chwili myślał, że to "dziwne ufo", jednak gdy zaczął robić zdjęcia i sprawdzać w Internecie, z czym ma do czynienia, okazało się, że natrafił na istną kopalnię złota.

Jak podaje "Daily Star", Dave McGirr podczas swojego niebywałego odkrycia był na wakacjach. Spacerując z psem po plaży Brit, natknął się na coś dziwnego przyczepionego do 21-metrowego pnia drzewa. To, na co trafił całkowicie przypadkiem, było dla niego ogromnym zaskoczeniem.

Zobacz wideo https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/terrified-dog-walker-finds-alien-28504551

Przerażony turysta myślał, że znalazł ufo. Czy to obcy? Lepiej

Mężczyzna, spacerując po plaży, natrafił na dziwne stworzenia, które od razu na myśl przywołały mu ufo. Tysiące stworzeń o białych skorupach było przyczepionych do pnia drzewa. Gdy zaczął robić zdjęcia i sprawdzać w internecie, z czym ma do czynienia,  okazało się, że to niezwykle rzadkie pąkle - owoce morza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pąkle gęsiej szyi to przysmak, za który trzeba słono zapłacić - ponad 80 funtów za kilogram, czyli około 400 złotych za kilogram. Jak podaje "Daily Star", każda pąkla jest warta około 2 funtów, co oznaczałoby, że znalezisko Dave'a byłoby warte około pięciu tysięcy funtów, czyli 25 tys. złotych.

Naukowcy wciąż badają Człowieka LoduNaukowcy wciąż badają Człowieka Lodu. Niemal wszystkie teorie są błędne

Mężczyzna opublikował zdjęcie pąkli na Facebooku. "Kosmici wylądowali!"

Mężczyzna przyznał, że gdy opublikował zdjęcia "dziwnego ufo" w mediach społecznościowych, obawiał się wybuchu paniki. Krążyły po internecie i choć paniki nie wywołały, to wiele osób skomentowało znalezisko.

Kosmici wylądowali!

- twierdzili niektórzy. Inni zaś namawiali mężczyznę do zebrania pąkli, by mógł się wzbogacić.

KaczeniceSmakują "jak ocean" wyglądają jak pazury. Znacie kaczenice?

Mają maleńkie macki, które wystają z ich muszli. Nigdy nie próbowałem ich jeść, a teraz, gdy je zobaczyłem, nie jestem pewien, czy chciałbym spróbować

- mówił Dave.

Więcej o: