Mox wywąchał w bagażu groźnego szkodnika. Jego mina mówi wszystko

Mox to cenny nabytek "Brygady Beagle", która działa na lotnisku w Atlancie. Ten mądry pies wywąchał w bagażu pasażerki przylatującej z Nigerii to, co na pewno nie powinno się w nim znaleźć. Po otwarciu walizki oczom pograniczników ukazał się gigantyczny ślimak. Nawet pies zdębiał.

Do zdarzenia doszło na lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie w stanie Georgia w USA. Moxa zainteresował bagaż pasażerki z Nigerii. Okazało się, że w środku znajdował się ogromny ślimak afrykański, który uznawany jest za inwazyjny i szkodliwy gatunek. Poza tym kobieta przewoziła kozie mięso, krowie skóry, nasiona melona oraz warzywa, których przewożenie do USA jest zabronione.

– Mox jest cennym członkiem zespołu, który chroni nasz naród przed wysoce inwazyjnymi szkodnikami, takimi jak gigantyczny ślimak afrykański – powiedział FOX5 Clay Thomas, dyrektor ds. ceł i ochrony granic w Atlancie. – To było znaczące odkrycie zespołu K9, który dba o obronę naszego kraju na pierwszej linii przed wszystkimi szkodnikami, które zagrażają naszym zasobom rolnym.

Zakazane produkty i ślimak zostały zabezpieczone. Próbowano także znaleźć miejsce dla nielegalnie przewożonego mięczaka. – Staraliśmy się znaleźć dom dla ślimaka, ale niestety musieliśmy go uśpić – powiedział Rob Brisley z działu spraw publicznych, urzędu celnego i ochrony granic USA.

Jak informuje FOX5, kobieta została upomniana za przewożenie zakazanych przedmiotów i pozwolono jej kontynuować podróż.

Dlaczego ślimak jest tak niebezpieczny?

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych opisuje gigantycznego ślimaka afrykańskiego jako jednego z najbardziej szkodliwych na świecie, ponieważ może zjeść 500 różnych rodzajów roślin. Jest również nosicielem nicienia, który może prowadzić do zapalenia opon mózgowych u ludzi.

W USA obowiązuje zakaz wwożenia nieprzetworzonych produktów pochodzenia zwierzęcego. Dozwolone są jedynie oryginalnie zapakowane puszki z wyrobami mięsnymi. Nie można również przewozić surowych warzyw, owoców, sadzonek czy kwiatów.

Źródło: FOX5 

Więcej o: