Mistrzostwa Świata w Katarze. Pokoje dla kibiców "jak obóz koncentracyjny" za niemal tysiąc złotych

Mistrzostwa Świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, które wywołało kolejne kontrowersje wobec tak wielkiego wydarzenia. Widzimy na nim pokoje dla kibiców w wiosce mistrzostw świata. Internauci zgodnie twierdzą, że takie warunki w porównaniu z ceną, którą trzeba zapłacić za pobyt, są wręcz "haniebne".

Mistrzostwa Świata 2022, czyli najważniejsze piłkarskie wydarzenie tego roku, odbędzie się w Katarze w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Na boiskach w tym kraju rozegrane zostaną 64 mecze. Mundial w Katarze budzi sporo kontrowersji głównie m.in. ze względu na niewyobrażalne koszty, które należało ponieść, by przygotować od nowa całą infrastrukturę. Nie brakuje jednak innych kontrowersji.

Mistrzostwa Świata w Katarze. Kontrowersje związane z pokojami dla kibiców

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym widać, jak wyglądają najtańsze pokoje dla kibiców w wioskach w Katarze. Wewnątrz znajdują się dwa pojedyncze łóżka oddzielone stolikiem nocnym. Na próżno szukać tu toalety, prysznica czy lodówki, a mikroskopijne pomieszczenie oświetla fluorescencyjne białe światło.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Internauci nie pozostawili na tym suchej nitki, a na Twitterze pojawiła się fala komentarzy. Ich zdaniem:

To nie jest gościnność, to haniebne
To wygląda jak obóz koncentracyjny
To się nie skończy dobrze

- piszą internauci na Twitterze.

Najbardziej kontrowersyjna jest jednak cena. Za taki standard kibice muszę zapłacić 207 dolarów za noc, co oznacza, że to blisko 1000 złotych za nocleg.

Noclegi podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Najniższa cena za pobyt zwala z nóg

Kibice, którym zależy na luksusie, mogą wynająć mieszkania w wiosce Heenat Salma. Za pobyt w miejscu, w którym są takie udogodnienia jak basen, siłownia, czy miejsce do jogi, trzeba zapłacić 1023 dolary, czyli niewiele ponad 4,6 tys. złotych za jedną noc. Z kolei najtańszy hotel dostępny na stronie qatar2022.qa wynosi 84 dolary, czyli około 378 złotych.

Więcej o: