Na południu Polski zrobiło się biało. Śnieg spadł nie tylko na Kasprowym [KAMERKI]

Na południu Polski poprószyło śniegiem! W wielu miejscach zrobiło się biało, a puchu będzie jeszcze więcej. Za nami bardzo ciepły listopad, ale synoptycy zwiastują, że teraz zrobi się naprawdę zimowo. Sprawdziliśmy na kamerkach, jak wyglądają polskie góry.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej donoszą, że 18 listopada czeka nas pierwszy mocno zimowy dzień. W większości regionów w Polsce spadnie nawet 15 centymetrów śniegu, a temperatura obniży się do -10 st. Celsjusza. Ale już teraz w wielu rejonach kraju zrobiło się biało. Sprawdziliśmy na kamerkach, jak wyglądają niektóre górskie miejsca.

Zobacz wideo Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

Jaworzyna Krynicka na szczycie cała w bieli

Umieszczona na środkowej i górnej stacji kolejki gondolowej w Jaworzynie Krynickiej kamerka pokazuje, że w Beskidzie Sądeckim spadło nieco śniegu. Patrząc na aktualny podgląd - zrobi się jeszcze bardziej biało, bo cały czas sypie i jest pochmurno.

Jaworzyna Krynicka - 17.11.2022Jaworzyna Krynicka - 17.11.2022 https://jaworzyna-stok.webcamera.pl/

Turbacz lekko oprószony śniegiem

Umieszczona na budynku Schroniska PTTK im. Władysława Orkana kamerka, pokazuje, że nieopodal Turbacza, czyli najwyższego szczytu Gorców, także jest biało. Wszystko wskazuje na to, że w Gorczańskim Parku Narodowym zrobiła się zima.

Turbacz - 17.11.2022Turbacz - 17.11.2022 https://turbacz-gorce.webcamera.pl/

W listopadzie Polacy najczęściej wybierali Karpacz.Już nie Zakopane. W listopadzie Polacy upodobali sobie inną górską miejscowość

Śnieg w Zakopanem ledwo widać, ale na Kasprowym już biało

Przeglądając kamerki w Zakopanem, śniegu praktycznie nie widać. W niektórych miejscach pojawił się szron, zwłaszcza na dachach budynków. Lekka pokrywa utrzymuje się przy Olczańskim Wierchu. Dodatkowo w Tatrach wisi gęsta mgła, która utrudnia podgląd z kamerek m.in. na Kasprowy Wierch czy Giewont.

Widok na Kasprowy Wierch - 17.11.2022Widok na Kasprowy Wierch - 17.11.2022 https://www.zol.pl/webcam/

Nieco inaczej wygląda pogoda w wyższych partiach gór. Rysy, Mnich i Dolina Goryczkowa skąpane są w śniegu. Biało jest także na Hali Gąsienicowej. Z kolei synoptycy z IMGW donosili rano, 17 listopada, że na szczycie Kasprowego Wierchu jest już solidna pokrywa śnieżna. Dodatkowo w nocy doszło do przyrostu warstwy o 4 centymetry. 

W Katarze trzeba dostosować się do pewnych zasad.Okazywanie uczuć w miejscach publicznych? W Katarze lepiej na to uważać