Ile kosztuje wyjazd do Kataru na Mistrzostwa Świata 2022? Suma odstraszy niejednego kibica

20 listopada 2022 roku odbędzie się mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze. Oczywiście dyscypliną sportu, która budzi tak ogromne zainteresowanie, jest piłka nożna. Jednak pomimo dużej grupy odbiorców nadchodzącego wydarzenia, wielu kibiców nie weźmie udziału w mundialu. Koszty związane z wyjazdem są ogromne, zatem spora część miłośników futbolu obejrzy rozgrywki przed telewizorem.
Zobacz wideo Chcesz obejrzeć Mundial w Katarze? Przygotuj kilkadziesiąt tys. zł

Mundial w Katarze budzi wiele emocji. Już od samego początku pojawiały się słowa krytyki pod względem miejsca, którym mają odbywać się sportowe rozgrywki. Wszystko przez fakt, że klimat Bliskiego Wschodu może zaserwować piłkarzom wysoką temperaturę. Dla naszych reprezentantów, przylatujących z kraju, gdzie panują pierwsze ochłodzenia to duże wyzwanie dla organizmu. Minusów jest jednak więcej.

Polska - ChileBezmyślne zachowanie w meczu Polska - Chile. Mogło się skończyć dramatem

Mundial w Katarze. Wydarzenie na najbogatszych

Jak się okazuje, dostępność wydarzenia jest ograniczona. Sytuacja ta spowodowana jest niebagatelnymi kosztami, na które pozwolić mogą sobie jedynie najbogatsi. Ile kosztuje wyjazd na mundial? Kibice, którzy marzą, aby zobaczyć na żywo mecz polskiej reprezentacji, muszą być przygotowani na spore wydatki.

Po pierwsze w grę w chodzi zakup biletu lotniczego w obie strony, koszty zakwaterowania, wyżywienie i oczywiście bilety na dany mecz. Kiedy zsumujemy wszystkie wydatki, to okazuje się, że za taką kwotę kupimy całkiem niezły, używany samochód.

Za bilet na mecz fazy grupowej zapłacimy minimum 350 złotych. Jak informuje analityk portalu cinkciarz.pl, Bartosz Sawicki w rozmowie z RMF FM, najdroższa wejściówka to koszt ponad tysiąca złotych na osobę.

Zasłonka w samolocieTrzy godziny opóźnienia przez awarię zasłonki. "Oddziela klasę biznes od ekonomicznej"

Ile kosztuje wyjazd na MŚ w Katarze? Ceny są zatrważające

Aby określić budżet, jaki należy przeznaczyć na wyjazd do Kataru, musimy zacząć od kwestii cen samego lotu w obie strony. Według Bartosza Sawickiego, analityka cinkciarz.pl, podróż z Warszawy do Kataru bez przesiadek kosztuje 5,5 tysiąca złotych.

Jednak najwięcej kontrowersji budzi kwestia noclegów, to właśnie zakwaterowanie jest wyjątkowo drogie. Jak wskazuje Bartosz Sawicki, najtańsza opcja w wiosce kibica to kontener mieszkalny, za który zapłacimy tysiąc złotych za dwie osoby, za jedną noc. Choć jednostkowa cena może wydawać się niewielka, to jednak jeśli chcemy wybrać się na mecze fazy grupowej, która trwa 11 dni, sam nocleg będzie kosztował 11 tys. złotych.

Analityk w rozmowie z RMF FM wskazał, że chęć udziału w fazach grupowych wiąże się z kosztem minimum 30 tysięcy złotych, ponieważ musimy doliczyć ceny wyżywienia na miejscu oraz koszt wynajmu auta, bez którego trudno w Katarze się poruszać.

Krzysztof Piątek strzela bramkę w meczu z ChileHistoryczny wyczyn Krzysztofa Piątka. Wystarczył gol z Chile. Rekord

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wyjazd do Kataru na mundial 2022. Jakie dokumenty należy posiadać?

Jeśli jednak pomimo wysokich kosztów, zdecydujemy się na wzięcie udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, warto pamiętać o formalnościach. Kibice, chcący przekroczyć granice Kataru są zobowiązani do posiadania dokumentu Hayya Card. Wniosek jego wydanie można złożyć na stronie Qatar2022.qa. Nie zapominajmy również o posiadaniu paszportu. 

Na stronie gov.pl można znaleźć także poradnik dla kibiców, w którym znajduje się adres polskiego konsulatu, numery alarmowe i wiele innych przydatnych informacji.

Więcej o: