Najlepsze miejsce dla miłośników dobrej kuchni? Wcale nie Włochy. Ten kraj wygrywa w rankingu

Odmienność kulinarna Włoch zależna od regionu, tak jak i własny charakter oraz silna autonomia spowodowały, że kraj ten od dawien dawna jest ścisłym faworytem u miłośników kuchni. Jednak to nie Włochy zostały wyróżnione w dziedzinie kulinarnej w tym roku.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy, kto choć raz był we Włoszech, na pewno kojarzy kultowy ser Castelmagno, wołowinę podawaną w formie carpaccio, czy najsłynniejsze włoskie zupy, takie jak ribolitta czy minestrone.

Peru górą

Mimo wszystko, na tegorocznym World Travel Awards to nie Włochy otrzymały główne wyróżnienie. Oprócz dwóch nagród, takich jak Leading Cultural Destination in the World 2022, oraz World's Leading Tourist Attraction 2022: Machu Picchu, Peru otrzymało również wyróżnienie w dziedzinie kulinarnej: Leading Culinary Destination of the World 2022. Nagrody te tylko utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że Peru to jeden z głównych wiodących kierunków turystycznych.

World Travel Awards

Inicjatywa World Travel Awards pojawiła się w 1993 roku. Główne założenie gali to docenienie, nagrodzenie, oraz celebrowanie doskonałości we wszystkich obszarach turystyki. Nagrody przyznawane są w kilkudziesięciu kategoriach. Poza tematami kulinarnymi wybierane są też najlepsze hotele czy linie lotnicze, a także najpiękniejsze plaże lub miasta.

 

Nagrody dla Peru nie były jednak dla wszystkich zaskoczeniem. Promperú, czyli Komisja Promocji Peru dla Eksportu i Turystyki:

To już czwarty raz, kiedy Peru zostało uznane za wiodącą destynację kulturalną na świecie, i piąty raz, kiedy nasz cud świata, Machu Picchu, został uznany za atrakcję turystyczną.

Opróćz tego, Amora Carbajal, prezes wykonawczy Pomperú, stwierdził:

Te nagrody są ważnym wyrazem uznania dla pracy wszystkich Peruwiańczyków. Napędza nas to do dalszego działania.
Więcej o: