Zakopane zdetronizowane? W listopadzie Polacy upodobali sobie inną górską miejscowość

W długi listopadowy weekend pewne miasto nie miało sobie równych pod względem popularności, a wynik może niektórych dziwić. Tym razem turyści najchętniej wybierali nie stolicę Tatr a zlokalizowany w Karkonoszach Karpacz.

Karpacz to urokliwe miasto położone w województwie dolnośląskim, u stóp Karkonoszy oraz ich najwyższego szczytu - Śnieżki. Turyści z całego kraju przyjeżdżają tu głównie ze względu na malownicze krajobrazy, liczne szlaki turystyczne i możliwość wypoczęcia na łonie natury. Warunki i atrakcje oferowane przez miejscowość sprawiły, że tamtejsza branża turystyczna ma powody do zadowolenia. Tym razem okazała się bezkonkurencyjna.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Karpacz popularniejszy niż Zakopane? 

Jak poinformował portal Nocowanie.pl, Karpacz był najczęściej wybieranym kierunkiem wyjazdowym od 11 do 13 listopada. Co ciekawe, jeszcze na początku miesiąca znajdował on się na czwartym miejscu. Jak pokazały dane ze sprzedaży biletów, przez cały długi weekend około 11 tys. osób weszło na teren Karkonoskiego Parku Narodowego w okolicach tej miejscowości.

Polacy chętnie wybierali również Zakopane i Szklarską Porębę. Wśród większych miast dużą popularnością cieszył się Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław.

Pierwsze stoki już czekają na narciarzy. Południowy Tyrol kusi nowościami. Dobra wiadomość dla fanów białego szaleństwa. Pierwsze stoki już otwarte

Karpacz, czyli magiczne miasto w Karkonoszach

Karpacz to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Odnajdą się tu zarówno fani aktywnego wypoczynku w górach, jak i miłośnicy zabytków oraz muzeów. Miejscowość stanowi także znakomity punkt wypadowy do okolicznych dolnośląskich lokalizacji. Co warto tu zobaczyć? 

Wśród najbardziej znanych obiektów wymienia się drewniany kościół Wang, którego historia sięga XII wieku. Został on wówczas wzniesiony przez Normanów w norweskim Wang, a w 1842 roku rozebrany i przewieziony w Karkonosze. Obecnie jest to najstarszy drewniany obiekt sakralny w Polsce.

Lot do Egiptu to tylko jedno kliknięcie. Piramida Cheopsa jest teraz dostępna dla każdego. Jeden z siedmiu cudów świata z domu. Piramida Cheopsa dostępna dla wszystkich

Warto wybrać się także na spacer po tamtejszym deptaku, który może przywodzić na myśl zakopiańskie Krupówki. Znajdziecie tu liczne restauracje, kawiarnie i sklepy z pamiątkami. Turyści wybierają się również do Muzeum Sportu i Turystyki, nad Dziki Wodospad czy miejsce z anomalią grawitacyjną. Nie zapominajmy o wspaniałych szlakach i wyprawie na najwyższy szczyt Karkonoszy oraz całych Sudetów - Śnieżkę. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: